Kahraman polis genç kızın hayatını kurtardı

Samsun’un İlkadım ilçesinde önceki gün akşam saatlerinde meydana gelen taciz olayını polis memuru önledi

Samsun’un İlkadım ilçesi Fatih Mahallesi’nde önceki gün akşam saat 20.00 sıralarında meydana gelen olayda, 16 yaşındaki lise öğrencisine, H.E. (35) isimli şahıs cinsel tacizde bulunmak istedi. Olay yerinden geçen Samsun Emniyet Müdürlüğünde görevli polis memuru Aydın Koç, genç kızı tacizcinin elinden kurtardı.

 

TACİZSİNİN ELİNDEN KURTARDI

Akşam evine giden 16 yaşındaki lise öğrencisi genç kız, Fatih Mahallesi Alsancak Sokak ile 23. Sokak’ın kesiştiği köşede H.E.’nin tacizine uğradı. Olay esnasında yolda geçerken genç kızın bağırdığını gören polis memuru Aydın Koç koşarak genç kızı kurtardı. Polis memuru Koç’u fark eden saldırgan olay yerine yakın evine kaçarken polis memuru Koç ise saldırganı kaçtığı eve kadar takip etti. Saldırganın kendini evine kilitlediğini fark eden Koç, daha sonra genç kızı sakinleştirirken polis ekiplerine bilgi verdi.

ÇİLİNGİR YARDIMI İLE EVE GİRİLDİ

Olay yerinin de güvenliğini alan Koç, polis ekipleri gelene kadar olay yerinde genç kızı sakinleştirdi. Daha sonra olay yerine gelen asayiş ekipleri Koç’un ve genç kızın ifadesini aldı. Eve kendisini kilitleyen saldırganı ise çilingir yardımı ile evde yakaladı. Kelepçelenerek evden çıkartılan saldırganı mahalle halkı linç etmek istedi. Emniyet güçleri mahalleliyi ise sakinleştirmek için büyük uğraş verdi. Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

 

Sezer SEZER

Etiketler ; Samsun , Fatih Mahallesi ,
İlginizi Çekebilir