FETÖ'cü komutan Mehmet Şükrü Eken cezaevinde

15 Temmuz darbe girişimiyle ilgili tutuklanan Samsun eski Garnizon Komutanı Mehmet Şükrü Eken, Samsun Kapalı Cezaevi'nden alınarak Bafra F Tipi Kapalı Cezaevi'ne nakledildi

FETÖ'nün darbe girişimiyle ilgili gözaltına alındıktan sonra tutuklanan Samsun eski Garnizon Komutanı Tuğgeneral Mehmet Şükrü Eken, Samsun Kapalı Cezaevi'nden Bafra F Tipi Kapalı Cezaevi'ne nakledildi. Eken'in 15 Temmuz'da darbe girişimini planlayanlarla birlikte hareket ettiği iddia edilmiş, ortaya çıkan belgelerde ise darbe sonrasında Samsun-Sinop Bölge Sıkıyönetim Komutanı olacağı ortaya çıkmıştı.

SADECE EKEN NAKLEDİLDİ

FETÖ soruşturması kapsamında yaklaşık 3 aydır Samsun Kapalı Cezaevi'nde tutuklu olarak hapis yatan Samsun eski Garnizon Komutanı Mehmet Şükrü Eken, Bafra F Tipi Kapalı Cezaevi'ne nakledildiği öğrenildi. Eken'in ardından tutuklanan Samsun eski Vali Yardımcıları Metin Borozan ile Mehmet Ali Yıldırım'ın yanı sıra, Salıpazarı Kaymakamı İskender Çolak, Terme Kaymakamı İlyas Gün'ün yanı sıra, 25 hakim ve savcının halen Samsun Kapalı Cezaevi'nde tutuklu olarak, mahkemeye çıkarılacakları günü bekledikleri öğrenildi.

GÖREVİ KABUL ETMEDİM

15 Temmuz sonrasında toplanan Yüksek Askeri Şura (YAŞ) tarafından Türk Silahlı Kuvvetleri’nden de ihraç edilen Samsun eski Garnizon Komutanı Tuğgeneral Mehmet Şükrü Eken, emniyet ve savcılıktaki ifadesinde ise kendisine yöneltilen suçlamaları kabul etmezken, 15 Temmuz darbe girişiminin yapıldığı gece kendi telefonuna Whatsaap'tan mesaj atıldığını ve Samsun-Sinop Sıkıyönetim Komutanı alarak atandığının belirtildiğini kaydetmiş ancak bu görevi kabul etmediğini belirttiğini söylediği öne sürülmüştü.

Gülsüm ATİK

İlginizi Çekebilir