Derneklerden tepki!
Yerel 19 Ekim 2016 Çarşamba 09

Derneklerden tepki!

Samsun Dernekler Federasyonu’nun düzenlediği Samsun Tanıtım Günleri etkinliğe diğer Samsun dernek federasyonları adeta başkaldırarak katılmama kararı aldılar

Samsun Tanıtım Günleri adı altında etkinlik düzenleyen Yıldıray Baş’ın başkanlığını yaptığı SADEF bu yıl 9.’uncusunu düzenleyeceği etkinlikte hemşehri dernek federasyonlarından büyük tepki aldı. SAMKON çatısı altında toplanan federasyonlardan toplam 8 tanesi ‘Tanıtım Günleri’ne katılmama kararı aldığı kaydedildi.

TANITIM GÜNLERİNE KATILAMAYACAKLAR

SADEF’in düzenlediği etkinliğe katılmama kararı alan Anadolu Samsun Dernekler Federasyonu (SAMDEF) sosyal paylaşım sitesi resmi hesabından yaptığı duyuru ile, “Anadolu Samsun Dernekler Federasyonu olarak 20-23 Ekim 2016 tarihleri arasında yapılacak 9. Samsun Tanıtım Günlerine katılmayacağımızı kamuoyuna bildirir; saygılarımı sunarım. SAMDEF Yönetim Kurulu adına Genel Başkan Metin Şenel” şeklinde belirtti. Duyurunun altına ise Havza Dernekler Federasyonu (HADEF), Bafra Dernekler Federasyonu (BADEF), Vezirköprü Dernekler Federasyonu (VEZDEF), Çarşambalılar Dernekler Federasyonu (ÇADEF), İstanbul Samsun Dernekler Federasyonu (İSDEF), YADEF, Bursa’daki SAMDEF ve SAMFED’in de tepki alarak katılmayacakları yönünde paylaşıma yorum yaptılar.

YILDIRAY BAŞ’A TEPKİ GÖSTERDİLER

Samsun Tanıtım Günleri organizasyonuna SADEF’in yönetiminin dahil edilmediği ve SAMKON’un bilgisi dışında yapıldığı ifade edildi. Tepki gösteren federasyonların bazı başkanları ise “Bizim konfederasyonumuz olan SAMKON’un yok sayıldığı bir etkinlikte yer almak bize yakışmaz. Yıldıray Baş’ın bu yaptığı doğru bir davranış değil. SAMKON’un dahi Samsun dernekleri arasında sorun varmış gibi lanse etmemek adına zoraki katılacağını öğrendik. Bizler Samsun Dernekleri olarak kendi çıkarlarımız için değil Samsun’un çıkarları için çalışmalıyız” diye tepki gösterdiler.

 

Sezer SEZER

 

İlginizi Çekebilir