Bu Yıl Hedef 15 Bin!
Yerel 17 Eylül 2016 Cumartesi 09

Bu Yıl Hedef 15 Bin!

Samsun'da başlatılan ve ilk yılında 10 bin çocuğa yüzme öğretmeyi hedefleyen 'Geleceğe Kulaç Atıyoruz' projesi bu yıl da devam edecek. Yeni sezonda ise hedefin 15 bin öğrenci olduğu belirtildi

İLKOKUL ÖĞRENCİ KATILIYOR

Gençlerin ve çocukların ülkemizi gelecek yıllarda uluslararası spor organizasyonlarında temsil edebilmesi adına Gençlik ve Spor Bakanlığı, çok sayıda projeye imza atıyor. Sportif anlamda atılan adımların bir yansıması da Samsun’da başlatılan Geleceğe Kulaç Atıyoruz Projesi. Proje kapsamında, Samsun’da ilkokul öğrencileri yüzme eğitimlerine katılarak, çeşitli spor faaliyetlerinde bulunuyor. 2015 yılında başlayan projede hedef 10 bin öğrenciye yüzme öğretmeyi hedefliyordu.


YENİ HEDEF BELİRLENDİ

Bu yılda proje Canik 19 Mayıs Yüzme Havuzu, Atakum Olimpik Yüzme Havuzu ve Bafra Yüzme Havuzu olmak üzere 3 tesiste devam edecek. 4 ekimde yeni sezona başlaması planlanan projede hedef yükseltildi. Bu eğitim öğretim sezonunda 15 bin öğrenciye yüzme öğretilecek. Gençlik ve Spor Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ve Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin ortaklığında başlatılan projeye katılım ise tamamen ücretsiz.


Mustafa ATASEVEN

İlginizi Çekebilir