Atakum Gençlik Merkezi ses oldu
Yerel 31 Ekim 2016 Pazartesi 17

 Atakum Gençlik Merkezi ses oldu

Atakum Gençlik Merkezi bünyesinde yürütülen İşaret Dili Kursu öğrencileri ve Atakum İşitme Engelliler Derneği Gönüllü Kulübü olan Atakum Engel Tanımayanlar işbirliğiyle Samsun 19 Mayıs İşitme Engelliler İlköğretim Okulu’nu boyama etkinliği gerçekleştirildi.

İşaret Dili Kursu öğrencileri ve Atakum İşitme Engelliler Derneği Gönüllü Kulübü olan Atakum Engel Tanımayanlar işbirliğiyle Samsun 19 Mayıs İşitme Engelliler İlköğretim Okulu’nu boyama etkinliği gerçekleştirildi.

140 kişinin katılımıyla gerçekleştirilen etkinlikte önce gönüllüler okulun duvarlarını daha önce belirlenen çizgi film karakterleriyle renklendirerek daha canlı hale getirdiler. Eş zamanlı olarak okulda yatılı olarak bulunan çocuklarla da çeşitli etkinlikler düzenleyen ekip çalışmalarını okul bahçesinde toplu halde kitap okuyarak sonlandırdı.

Gönüllü ekip koordinasyonunda yer alan ve aynı zamanda işaret dili eğitmeni olan Tugay Kurtgözlü ve Mustafa Yasir Aksoy, “Çok renkli bir etkinlik gerçekleştirdik. Hem farkındalık oluşturmak adına hem de kursiyerlerimizin işitme engelli bireylerle diyaloglarının artırılması için Gençlik Merkezi Müdürümüz Salih Sever ile yaptığımız görüşmelerin olumlu olmasının akabinde organize edilen etkinliğimizde motivasyon çok yüksekti. Bize destek sağlayanlara teşekkür ederiz” dedi.
 Atakum Gençlik Merkezi ses oldu
İlginizi Çekebilir