Amatör Ruhla Gençlere Havacılığı Sevdiriyor

Samsun'da yamaç paraşütü sporuyla uğraşan üniversite öğrencisi Emre Bulat, gençlere havacılığı sevdirmek amacıyla yaz tatilinde meraklılara paraşütle tandem (ikili uçuş) atlayış gerçekleştiriyor

Ondokuz  Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Ziraat Fakültesi öğrencisi, aynı zamanda yamaç paraşütü pilotu olan 22 yaşındaki Emre Bulat, hafta sonları havacılığa merakı bulunanlara yamaç paraşütü hakkında bilgi ve eğitim verdikten sonra tandem uçuş yapıyor.

Bulat, AA muhabirine yaptığı açıklamada, gençlere havacılığı sevdirmek ve uçma alışkanlığı kazandırmayı amaçladığını söyledi.

Yaz tatilinde başka şehirlere tatile gitmediğini ve isteyenlere yamaç paraşütü ile uçmayı öğrettiğini anlatan Bulat, "Babam ile yaklaşık 6 yıldır yamaç paraşütü ile uçuyorum. İleri seviye yamaç paraşütü pilotuyum. Canik ilçesinde bulunan Gültepe mevkisinde gönüllü olarak dileyen herkesi yamaç paraşütü ile uçuruyorum." dedi.

İnsanların yamaç paraşütü ile yeni yeni tanıştığını, bu sporun her geçen gün geliştiğini vurgulayan Bulat, ancak pahalı bir spor olduğu için ilgilenen herkesin paraşüt alma imkanının bulunmadığını kaydetti.

Kendisinin de bu nedenle paraşütü ile isteklilerle tandem uçuş yaptığını dile getiren Bulat, böylece meraklılarının paraşüt keyfini yaşamasını sağladığını belirtti.

Uçmaya pek çok kimsenin merakının bulunduğuna işaret eden Bulat, "Havacılıkla ilgisi olan tüm vatandaşlarımıza ulaşmaya, onlarla bilgilerimizi paylaşmaya çalışıyoruz. Birçok aktivite yapmaya çalışıyoruz. Üniversite hayatım bitene kadar hava şartları uygun olduğu sürece insanları uçuracağım. Onlara havacılığı sevdireceğim." diye konuştu.

Bulat, yamaç paraşütünün keyifli olduğu kadar riskleri de bulunduğuna dikkati çekerek, kurallara uyulduğu sürece çok fazla sorun yaşanmadığını sözlerine ekledi.

Amatör Ruhla Gençlere Havacılığı Sevdiriyor
Amatör Ruhla Gençlere Havacılığı Sevdiriyor
Etiketler ; Samsun , Emre Bulat , OMÜ ,
İlginizi Çekebilir