Adnan Öz: ‘Türkiye Artık Dünyada Söz Sahibi’

Atakum Belediyesi AK Parti Meclis Üyesi Adnan Öz, Türkiye’nin yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen halkın gücü ile birlikte dünyada söz sahibi olduğunu belirtti

Yaşanan darbe girişimi ve Suriye’nin Cerablus kasabasına düzenlenen kara harekatıyla terör örgütlerinin yok edildiğini dile getiren Öz, “Yaşanan bu sürecin sonunda Türkiye’nin bölgede ve dünyada daha etkili ve söz sahibi ülke olması kuvvetle muhtemeldir. Artık herkes bizimle masaya otururken karşısında daha güçlü bir Türkiye olduğunu görecek. 15 Temmuz akşamı yaşanan askeri kalkışma bir darbe girişiminden çok ülkeyi işgal etmeye yönelik bir kalkışma olduğu açıkça ortada. Daha önceki darbelerde bugün yaşanan olayların hiçbiri yaşanmamıştır. Bu kalkışmanın içinde olanlar milletin meclisini bombalayacak kadar alçalmışlardır. Yaşanan bu olaylardan hayırlar çıkmasını temenni ediyorum. Darbe girişimi sonrasında ülkemiz insanların kenetlenmesi ve bu hainlerin karşısında onurlu dik duruş göstermeleri bizleri memnun etti” diye belirtti.

‘TÜRKİYE’Yİ BİTİRMEYE ÇALIŞTILAR’

“Yaşanan olayın sonrasında ülkemiz üzerinden hesapları olanlara vatandaşlarımız, istedikleri şekilde müdahale edemeyecekleri mesajını verdi” diyen Öz, “1960 yılında yaşanan darbede insanlar demokrasiye bazı nedenlerden dolayı sahip çıkamamıştı. 80’li yıllarda yaşanan darbe girişiminde ise adeta darbenin alt yapısı yapılarak terör olaylarının artmasıyla kardeşin kardeşi vurduğu dönemde insanlar darbe ister duruma getirilmişti. Şimdi ise ortada hiçbir şey yokken FETÖ mensubu bazı hainler darbe girişiminde bulunuyor. Yapılan eylemin asıl sebebi ise darbe değil ülkeye terör örgütü mensuplarını sokarak Türkiye’yi bitirme planı olduğu ortaya çıktı” diye konuştu.

‘BUNDAN SONRA ÖNÜMÜZE BAKACAĞIZ’

Öz, “Halkımız darbecileri geri püskürtürken hükümet ise terör örgütü IŞİD’in yuvalandığı Cerablus’a operasyon düzenledi. Bu operasyonla terörün yuvalandığı bölgeyi temizleyerek Suriye’den terör örgütü mensuplarının ülkeye girişlerinin önünü kesmek hedefleniyor. Eli silahlı terör örgütü IŞİD ve PKK gibi unsurlar ülkemizde silahlı eylemler yaparken bunlarla ortak hareket ettiği belirtilen FETÖ mensupları da kurumlarda eylemler yaparak ülkemizi bitirmeye çalışıyorlardı. Fakat artık bundan sonra yapılacak operasyonlarla önümüze bakacağız ve dünyada söz sahibi olacak ülke haline geleceğiz” şeklinde konuştu.

 

Sezer SEZER

İlginizi Çekebilir