9. Samsun Tanıtım Günleri başladı

Samsun Dernekler Federasyonu (SADEF) tarafından düzenlenen 9. Samsun Tanıtım Günleri törenle başladı.

(SADEF) tarafından düzenlenen 9. Samsun Tanıtım Günleri törenle başladı.

Maltepe Miting Alanı'ndaki etkinliğin açılışına Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç,Samsun Valisi İbrahim Şahin, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, MHP Grup Başkan Vekili Erhan Usta, Samsunspor Kulübü Başkanı Erkut Tutu, SADEF Genel Başkanı Yıldıray Baş ile belediye başkanları katıldı.

 

Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç, törende yaptığı konuşmada, SADEF'in etkinliklerinde farklı siyasi partilerden, farklı iş alanlarından kişileri Samsun için bir araya getirdiğini dile getirdi.

Etkinliğin ilk kez Anadolu yakasında gerçekleştiğine dikkati çeken Kılıç, bunun da bu bölgede yaşayan Samsunluların daha kolay Samsun'un güzelliklerini hatırlayacakları iyi bir fırsat olacağını söyledi.

Etkinliğin özellikle Samsun'dan ayrılmış ve başka illere yerleşmiş Samsunluların, Samsun'a yapacakları katkıları değerlendirecekleri bir fırsat olmasını dilediğini kaydeden Kılıç, "Diyoruz ki 'Nerede olursanız olun, Samsun'u unutmayın' ve gelin Samsun'da, baba ocağınızda, icabında mahallenizde veyahut da farklı bir yerde, akrabalarınıza destek olarak Samsun'daki köklerinizi yaşatın" dedi.

Buradaki birlikteliğin korunması gerektiğini kaydeden Kılıç, "Biz, şunu çok iyi bilmemiz lazım. Gerçekten Meclis'te de Samsun söz konusu olduğu zaman bizim aramızda, milletvekilleri arasında herhangi bir siyasi parti ayrımı gözetmeksizin bir konu olduğunda bir araya gelip her ucundan birimiz tutarak -ki geçmişte de böyleydi, inşallah gelecekte de böyle olacak- Samsun'a bir değeri kazanmanın, gerekiyorsa yatırımın, sosyal anlamda bir faaliyetin kazandırılması konusunda el ele kol kola beraberce yürüyoruz, birbirimize destek oluyoruz. Bu da inşallah hem tüm Türkiye'ye örnek olur hem de Samsunumuzdaki bu olumlu havayı geleceğe taşırız" dedi.

Konuşmasının ardından Kılıç, programı nedeniyle ayrılmak durumunda olduğunu belirterek, etkinliği düzenleyenlere teşekkür etti.

Samsun Valisi İbrahim Şahin, Samsun'un ciddi manada tanıtıma ihtiyacı olduğunu ve buna tüm Samsunluların tanıtıma destek olması gerektiğini söyledi.

Samsun'un yalnızca il merkezinin değil köylerinin, ilçelerinin de birbirinden güzel olduğunu kaydeden Şahin, "Çok kötü bir geleneğimiz var. Eski köy evlerini yıkıyoruz yerine betonarme bir kat, iki kat, üç kat binalar yapıyoruz. Bu silüeti bozuyor. Biz kendimiz farklı tarz ev modeli yaptırdık ve bunların projelerini de o tarz ev yapmak isteyenlere bedava veriyoruz" diye konuştu.

Samsunluların kendi kentine sahip çıkması gerektiğini kaydeden Şahin, "Her birimize, özellikle seçilmiş arkadaşlarımıza görev düşüyor. Biz Samsun'un PR'ı için herşeyi yapacağız" diye konuştu.

Şahin, SADEF yöneticilerini tebrik etti.

9. Samsun Tanıtım Günleri başladı
İlginizi Çekebilir