Taraftardan Şok Protesto
Spor 7 Eylül 2016 Çarşamba 09

Taraftardan Şok Protesto

Samsunsporlu taraftarlar, kırmızı-beyazlı ekibin idmanına giderek Teknik Direktör Engin Korukır’ı istifaya davet ettiler

İSTİFAYA DAVET ETTİLER

Samsunspor’un Nuri Asan Tesisleri’nde gerçekleştirdiği idmanda ilginç anlar yaşandı. Yaklaşık 50 civarında Samsunspor taraftarı idmanı izlemek için tesise gitti. Futbolcular lehine tezahüratlar yapan taraftarlar daha sonra da ‘Gençlere suç atma, kendini kandırma, deplasmanda sıfır, istifa Korukır’ şeklinde tezahürat ederek Teknik Direktör Engin Korukır'a tepki gösterdiler. Samsunspor Sportif Direktörü Coşkun Zeren ile Futbol Şube Sorumlusu Metin Ateş, taraftarların yanına gelerek sakin olmalarını istedi. Zeren, daha ilk 2 haftada istifaya davet etmenin anlamsız olduğunu belirtse de taraftarlar geçen yıldan süre gelen taktik ve teknik yetersizliği ve deplasmanlarda alınan büyük kayıpları örnek göstererek Korukır'ın istifa etmesini istediler.

 

TESİSE POLİS ÇAĞRILDI

Taraftarların protestosuna damga vuran olay ise Samsunsporlu yöneticilerin futbolseverlerin yanına gelmesiyle yaşandı. Korukır’a tepki gösteren taraftarlar daha sonra da futbolcuları yanlarına çağırdılar. Taraftarın futbolcuları çağırmasına tepki gösteren Samsunspor Taraftardan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Fazlı Abdik, ‘Buraya sizi kim aldı? Güvenlik yok mu?’ diyerek taraftarları dışarı çıkartmak istedi. Taraftarların Abdik'e tepki göstermesi sonrasında tesislere polis çağrıldı. Polis ekiplerinin tesislere gelmesi sonrası taraftarlar zorla dışarı çıkartıldı. Kırmızı-beyazlı taraftarlar görüntülerin sosyal medyadan yayınlanmasının ardından Fazlı Abdik’e sert tepki gösterdiler. Taraftarların Sivasspor maçında da tepkilerini göstermeye devam edecekleri öğrenildi.

Fatih TUTAR

 

İlginizi Çekebilir