Sporda şiddet!
Spor 7 Kasım 2016 Pazartesi 09

Sporda şiddet!

Ladik Belediyespor ile Çarşambaspor arasında oynanan Samsun derbisinin sonunda ortalık savaş alanına döndü. İki takım taraftarları ve oyuncuları birbirlerine saldırdı. Havada taşların uçuştuğu kavga güçlükle yatıştırıldı

GALİBİYET GOLÜ KEMAL’DEN GELDİ

Bölgesel Amatör Lig (BAL) 4. Grup’ta dün Ladik Belediyespor, Samsun derbisinde Çarşambaspor’u ağırladı. İki takım içinde önemi büyük olan maçın 14. Dakikasında Çarşambaspor Kemal Sabri Bayraktar’ın attığı golle öne geçti. İlerleyen dakikalarda gerginleşen maçta, iki takım oyuncular sık sık birbirleri ile sözlü tartışmaya girdi. Müsabakanın 90. Dakikasında Ladik Belediyespor’un file bekçisi Doğan Cankurtaran, Çarşambasporlu bir oyuncu ile girdiği sözlü tartışmada kırmızı kart görerek sahadan atıldı. Maçı Çarşambaspor 1-0 kazandı.

SAHAYA TAŞ YAĞDI

Tansiyonu yüksek maça hakemin verdiği tartışmaları kararlarla eklenince tribünlerde sinirler gerildi. Son düdüğün ardından iki takım taraftarları birbirlerine taş atmaya başladı. Olaylar saha içine de yansıdı. Çarşambaspor’un soyunma odasına giden yolda bazı gruplar birbirlerine tekme ve tokatlarla saldırdı. O anda Ladik Belediyesporlu bir futbolcunun, birine uçan tekme atması da objektiflere yakalandı. İki takım yöneticilerinin araya girmesine rağmen, gerginlik bir türlü yatışmadı.

FUTBOLCULARLA TARAFTARLAR BİRBİRLERİNE GİRDİ

Saha içini giren bazı taraftarlar ve Ladik Belediyesporlu futbolcular arasında kavga devam etti. Birbirlerine taş atmaya devam eden gruplardan, hafif şekilde yaralananlar oldu. Sahanın içine kim tarafından atıldığı bilinmeyen bir taş ise Çarşambaspor’un savunma oyuncusu Halit Gündoğdu’nun çenesine isabet edince, futbolcu hafif şekilde yaralandı. Güçlükle yatıştırılan olayların ardından, Çarşambaspor saat 17.00 sıralarında Ladik’ten ayrıldı.

Mustafa ATASEVEN

İlginizi Çekebilir