Serbest Kalma Maddesi 35 Milyon Euro!
Spor 7 Eylül 2016 Çarşamba 13

Serbest Kalma Maddesi 35 Milyon Euro!

Galatasaray, Bruma'nın maaşında iyileştirmeye giderek serbest kalma maddesini 35 milyon Euro'ya çıkaracak. Bu rakam, Türk futbolundaki gelmiş geçmiş en pahalı serbest kalma maddesi olacak.

Galatasaray, üç sezon önce Sporting Lizbon'dan 13 milyon Euro bonservis bedeliyle transfer ettiği Bruma'yı bu sezon başında kadrosunda tutmayı başardı. Özellikle Hollanda Ligi ekiplerinden PSV'den gelen ısrarcı tekliflerin önüne geçmeyi başaran sarı kırmızılılar genç futbolcusunun sözleşmesini yenilemeye hazırlanıyor.

Yıllık 1 milyon 200 bin Euro kazanan Bruma'nın kontratında artışa gidecek olan sarı kırmızılıların futbolcunun sözleşmesini 1 milyon 750 bin Euro'ya çekeceği bu rakamın bonuslarla 2 milyon Euro'yu bulacağı belirtildi.

"2018'DE PATLAMA YAPACAK"

Galatasaray'la sözleşmesinin bitmesine iki sezon kalan Bruma'nın 2018 Dünya Kupası'nda yer almasına kesin gözüyle bakan sarı kırmızılıların futbolcusunun bu turnuvada patlama yapacağı görüşünde.

Bu amaçla oyuncusunun sözleşmesine serbest kalma bedeli koydurtmak isteyen sarı kırmızılıların Bruma için 35 milyon Euro değer biçtiği öğrenildi. Sarı kırmızılılar Portekizli futbolcunun bu sözleşmesiyle birlikte gelecekte gelecek ciddi tekliflerin önüne geçmek istiyor.

Etiketler ; Galatasaray , Sporting Lizbon , Bruma ,
İlginizi Çekebilir