Samsunsporlu hoca sözleşmeyi imzaladı!

TFF 1. Lig ekiplerinden Samsunspor, teknik direktör Osman Özköylü ile 2.5 yıllık resmi sözleşme imzaladı

Nuri Asan Tesislerinde düzenlenen imza törenine Samsunspor Kulüp Başkan Yardımcıları Rüştü Araboğlu, Ömür Çoruh, Futbol Şube Sorumlusu Metin Ateş ile teknik direktör Osman Özköylü katıldı.
Törende konuşan Özköylü,  Samsunspor'un zor günler geçirdiğini söyledi.

Samsunspor'un bu zor günleri yavaş yavaş ortadan kaldırmaya başladığını ifade eden Osman Özköylü, şöyle konuştu:

"Artık tünelin ucu görünmeye başladı. Bu tünelden çıkıp güzel aydınlık günlere kulübü taşımak için bu taşın altına elimi koymak istedim. Kulüp Başkanımız Erkurt Tutu ile görüştükten sonra, 'ben burada olmalıyım', diye geçti içimden. Daha önce hep şampiyonluğa oynamış takımlarda çalışan teknik adam için böylesi bir kulüpte, sıkıntılı süreçte görev almam çok büyük risk ama bu riski göze almak istedim. Bu taşın altına elimi sokmak istedim. Ben hep beraber bu işi başaracağımıza inanıyorum. Bizim tek başımıza yapacağımız bir iş değil, futbolcu, yönetim ve taraftar hep beraber başaracağız"şeklinde konuştu.

Samsun'da takımını seven bir taraftar grubunun bulunduğunu vurgulayan Özköylü, şunları kaydetti:

"Kimsenin elinde sihirli değnek yok. Takımımız genç oyuncular ve geçen yıl oynayan tecrübeli oyuncularla harmanlanarak oluşturulmuş. Kalan 10 maçlık süreyi en iyi şekilde geçirmek için uğraşacağız. En makbul puanı almaya çalışacağız. Devre arası transfer tahtası açıldıktan sonra yapılması gereken transferleri yapıp bu sezonu geçireceğiz. Bizim asıl hedefimiz gelecek sezon. Yani bu sene ile ilgili kimseye söz verme lüksümüz yok. Bunu yaparsak herkesi kandırmış oluruz ve inandırıcı olmaz. Biz elimizdeki malzemeyi bilip ona göre takviye yapacağız. Biz bu elimizdeki yemeği gelecek seneye hazırlayacağız'' dedi.

Samsunspor Kulüp Başkan Yardımcıları Ömer Çoruh ve Rüştü Araboğlu ise, teknik direktör Özküylü'ye başarılar diledi.

Öte yandan Özköylü takımın başında ilk antrenmanını çıktı. Samsunspor, Özköylü yönetiminde Nuri Asan Tesislerinde 16 Ekim Pazar günü deplasmanda oynayacağı Büyükşehir Gaziantepspor maçının hazırlıklarını sürdürdü. Kırmızı-beyazlı futbolcular koşu, pas ve taktik çalışması yaptı.
İlginizi Çekebilir