Özköylü, o mağlubiyet için özür dilerim

TFF 1. Lig'in 9. haftasında Balıkesirspor karşısında alınan 5-0 mağlubiyetin ardından ilk defa konuşan teknik direktör Osman Özköylü, tüm Samsunspor camiasından özür diledi ve önemli mesajlar verdi.

Samsunspor, hafta sonu sahasında karşılaşacağı Şanlıurfaspor maçı hazırlıklarına Nuri Asan Tesisleri'nde teknik direktör Osman Özköylü gözetiminde sürdürdü. İdman öncesinde açıklama yapan Özköylü, önemli mesajlar verdi.

Balıkesirspor karşısında hiç beklemedikleri bir mağlubiyet yaşadıklarını belirten Özköylü, "Bizim takımın çok kırılgan bir yapısı var. Bunun da ligde attığımız gol sayısı belli 2. Gol atmayı başaramayan, gol atma konusunda sıkıntısı olan ve eksikliği bulunan takımız" dedi.

Takımın psikolojik olarak yedikleri golden sonra artık bu maçı kaybederiz düşüncesiyle oyun içinde kopmalar yaşandığına dikkat çeken Özköylü, " Tabi bunun neticesinde çok kötü bir sonuç aldık ve Samsunspor camiasından özür diliyoruz. Böyle bir sonucu bende beklemiyordum. En azından mağlup olsak da iyi mücadele ederek şahsiyetli bir mağlubiyet olmasını bekliyordum.  Maç kötü bir anı oldu"  diye konuştu.


ŞANLIURFA MAÇI


Hafta sonu kendi sahalarında oynayacakları Şanlıurfaspor maçını değerlendiren Özköylü, "Elimizde yeterli derinlikte bir kadro yok. Önümüzdeki 7 haftayı iyi şekilde geçirmeyi planlıyoruz. Artık Şanlıurfaspor maçına odaklandık. O kötü maçın izlerini Şanlıurfaspor maçında silmek için daha dikkatli olacağız, daha mücadele eden, rakibe teslim olmayan bir yapıyı ortaya koymaya çalışacağız. Öncelikle kaybetmeden maçı kazanmak için fırsatlar yaratmaya çalışacağız" ifadesini kullandı.


İKİNCİ YARIYA CİDDİ HAZIRLIK VAR


Devre arasında transfer çalışması konusunda çalışmalara başladıklarını aktaran Özköylü, şunları kaydetti.

"Belirlediğimiz oyuncular var. Daha çok zamanımız var ve ortaya çıkacak oyuncular da var. Kaç oyuncu alacağımız noktasında bir sayı veremem ama oldukça fazla oyuncuya ihtiyacımız var. Bu sene ligde kalmak için oyunu belirleyici oyunculara ihtiyacımız var. Bu ligin ağırlığını kaldırabilecek oyuncular konusunda görüşmeler başladı. Artık devre arasına kadar alabileceğimiz puanlar çok önemli. Doğru planlama yapıp güçlü bir Samsunspor oluşturup ikinci yarı iyi bir takım oluşturacağız"

Kaynak ; Gerçekbizde.com
İlginizi Çekebilir