Alexa Certify Javascript

Olimpik Havuza Akın Var!..
SPOR 13 Eylül 2016 Salı 09

Olimpik Havuza Akın Var!..
grck.bz/pNbisoys

Atakum’da bulunan olimpik yüzme havuz tesisleri yoğun ilgi görüyor. Faaliyete geçeli kısa bir süre olan havuzun üye sayısı beş binin üzerine çıktı. Tesis Amiri Uğur Önüt, “Tesisimiz, şuan bu ölçekte havuzlar içerisinde Türkiye’de tek” dedi

HER GEÇEN GÜN İLGİ BÜYÜYOR

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Atakum ilçesinde yapılan Olimpik Yüzme havuzuna vatandaşlar akın ediyor. 10 bin metre arazi üzerine kurulan dev tesis Türkiye’nin en büyük kapalı olimpik yüzme havuzu. Atakum Olimpik Yüzme Havuzu Tesis Amiri Uğur Önüt, “Yoğun ilgi karşısında en mükemmel hizmeti vermeye çalışıyor ve tesisimizle gurur duyuyoruz. Gençlik ve Spor Bakanlığımızın Samsunumuza ve ilçemize yaptığı bu dev spor tesisi her geçen gün daha da fazla ilgi görüyor. Tesisimiz yapımı aşamasında her detay düşünüldü. Şuan bu ölçekte havuzlar içerisinde Türkiye’de tek. Bunun dışında bakanlığımızın sürdürdüğü 4 başka tesis projesi daha var” dedi.

GURUR DUYUYORUZ

Profesyonel eğitmenler tarafından çalışmaların yapıldığını belirten Önüt, “Burada olanaklarımız çok fazla olduğundan, duyuldukça ilgi daha da büyüyor. Örneğin yüzme kurslarımız var. İsteyen profesyonel eğitmenlerden yüzme dersi alabilir. Kısa süre içinde rahatlıkla yüzme sporunu yapar. Özellikle ailelerden yoğun ilgi görüyoruz. Bu bizi çok sevindiriyor. Çünkü yavrularımız için yüzme büyük bir bedensel ve zihinsel gelişim etkenidir. Veliler bunun farkında ve gün geçtikçe abone sayımız artıyor, bundan gurur duyuyoruz” diye konuştu.

ÜYE SAYISI ALDI BAŞINI GİDİYOR

Açılalı henüz bir yıl kadar kısa bir süre olmasına rağmen üye sayısının beş binin üzerinde olduğunu kaydeden Önüt, bu durumdan oldukça memnun olduğunu hatırlattı. Açıklamalarına devam eden Önüt, “Üye sayımız oldukça iyi durumda. Hatta mükemmel diyebilirim. Üye sayımız arttıkça, halkımız tesisimize teşrif ettikçe biz bundan onur duyuyoruz. Daha da çok çalışıp, eksiklerimizi görüyor ve hızlıca tamamlıyoruz. İnsanların yüzme sporuna duyduğu bu ilgiden ve sebep olan bakanlıktan gurur duyuyoruz. Halkımız da zaman zaman bizlere yürekten teşekkür ediyorlar” ifadelerini kullandı.

Olimpik Havuza Akın Var!..
İlginizi Çekebilir