Alexa Certify Javascript

Hazırlıklar tam gaz devam
SPOR 2 Kasım 2016 Çarşamba 09

Hazırlıklar tam gaz devam
grck.bz/rKjSC2WY

2017 İşitme Engelliler Olimpiyat (Deaflympics) Oyunlarının hazırlıkları Samsun'da tüm hızıyla devam ediyor. Samsun Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Güven Özyurt, Batıpark'ta yapımı devam eden tesislerin yüzde 80'inin tamamlandığını söyledi.

ŞİMDİYE KADAR 73 ÜLKE BAŞVURDU

Samsun, 2017 İşitme Engelliler Olimpiyat (Deaflympics) Oyunları'na hazırlıklarına yoğun bir şekilde devam ediyor. Çarşamba, Bafra, Atakum. İlkadım ve 19 Mayıs İlçeleri'nde 22 branşta müsabakaların yapılacağını söyleyen Samsun Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Güven Özyurt, "Samsun olimpiyatlara hızlı bir şekilde hazırlanıyor. 73 ülkenin şu anda katılımı netleşti. Bu sayı her geçen gün, olimpiyatlara giden yolda artacak. Yaklaşık 108 ülkenin katılması bekleniyor. 6 bin spor adamı ve 10 bine yakın sporcu ile birlikte büyük bir organizasyona Samsun ev sahipliği yapacak" dedi.

HAZIRLIKLAR BİTMEK ÜZERE

Özyurt, "Tabi bu kapsamda hem konaklama noktasında, hem ulaşım noktasında, hem de tesislerinde yapılacağı alanlarda hızlı bir çalışma ile Samsun bu hazırlıkları bitirmek üzere. Tesis olarak şu anda Batıpark'ta yapılmakta olan okçuluk, bowling ve buz pateni salonları hızlı bir şekilde ilerlemekte. Nasip olursa şubat ayında Batıpark'taki tesislerin son aşamasına gelmiş olacağız. Yine İlkadım ilçemizde bulanan atletizm pistimizin de yaptığımız son incelemede 1 ay içinde tamamlanıp, çim çalışmalarının da ocak ayına kadar sonuçlanıp, tesisimizin yine ocak ayında açılacağını ümit ediyoruz" şeklinde konuştu.

İNŞAATLARIN YÜZDE 80'Nİ TAMAMLANDI

Tekkeköy'de inşaatı devam eden 19 Mayıs Stadı'nın da 2017 yılının ocak ayında faaliyete geçecek aşamaya geleceğini belirten Müdür Özyurt, "Şu anda Batıpark'ta ki inşaatların yüzde 80'i tamamlanmış durumda. Otomasyonları, su tesisatları, elektrik tesisatları ve alp yapıları tamamlandı. Bugün itibariyle de çatı kaplamaları geldi. Çatı yapımları başlandı. Okçuluk, bowling salonlarının çatı kaplamaları da kasım ayı sonunda bitmiş olacak. Şubat ayında dünya delegasyonu ülkemize gelip hangi tesislerde hangi müsabakaların yapılacağıyla alakalı çalışmalarda bulunacak. Tekrar gözden geçirecekler. En son nisan ayında yine dünya delegasyonu gelip tesislerin son durumuyla ilgili raporlarını dünyaya duyuracak" diye konuştu.

NİSAN AYINDA BİTECEK

Özyurt açıklamasını şöyle tamamladı: "Tabi biz Nisan ayına kadar Gençlik ve Spor Bakanımız Akif Çağatay Kılıç'ın talimatları ile hızlı bir şekilde devam eden inşaatlarımızın tüm eksikleri giderilmiş ve olimpiyatlara hazır hale getirip sunmuş olacağız. Bu çalışmalarda tabi alt yapı olarak Büyükşehir Belediye Başkanlığına çok önemli görevler düşmekte. Bizimde bu yönde hızlı bir çalışma ortamı sağlamak adına taleplerimiz var. Onlarda bu taleplerimizi hızlı bir şekilde yerine getiriyorlar. Başımızda işlerimizi takip eden, bize güç ve destek veren Samsun Valimiz Sayın İbrahim Şahin beyde bizle birlikte hareket ederek tesislerin durumuyla ve diğer organizasyonların durumuyla alakalı bizden bilgi almakta. Bizde bu çalışmaları Valimizle birlikte yürütmekteyiz."

Mustafa ATASEVEN

 

Hazırlıklar tam gaz devam
Hazırlıklar tam gaz devam
İlginizi Çekebilir