Caner ne zaman dönecek?
Spor 24 Ekim 2016 Pazartesi 11

Caner ne zaman dönecek?

Antalyaspor maçında aşil tendonu kopan Caner Erkin'in sağlık durumuyla ilgili olarak kulüp doktoru Sarper Çetinkaya'dan açıklama geldi.

Antalyaspor maçında sakatlanarak 81. dakikada oyun dışı kalan milli oyuncunun aşil tendonunda kopma meydana geldi. Siyah-Beyazlı oyuncu 5 ila 6 ay arasında sahalardan uzak kalacak.

Allah beterinden saklasın'

Maç sonrası hastaneye götürülen Caner Erkin, burada ameliyat oldu. Ameliyat sonrası Caner'in durumuyla ilgili açıklama yapan BeşiktaşBaşkanı Fikret Orman, "Gayet iyi gördüm.  Ameliyatı başarılı geçti. Şanssızlık. Nazar değdi diyelim. Futbolun içerisinde böyle şeyler var. Beşiktaş kadrosunun geniş olması da böyle şeylerin olabilme ihtimali olabileceğine göre yapılıyor. Benim üzüntüm oyuncumla alakalı. Allah beterinden saklasın. Caner'le konuştuk. Durumu gayet iyi. Bir sıkıntısı yok. Oyuncunun ne zaman döneceğinden önemlisi, sağlığı ve moralinin iyi olması." dedi.

'5-6 aya mal olabilecek bir süreç'

Beşiktaş Sağlık Kurulu Başkanı Sarper Çetinkaya ise Caner Erkin'in aşil tendonunda koptuğunu açıkladı. Çok üzüldüklerini dile getiren Çetinkaya, "Hemen ameliyatını yaptık. Gayet başarılı geçti. İlk başta morali bozuktu. Bu talihsiz olaydan dolayı isyanları da vardı. Çünkü aşil tendon kopuğu, bir sporcunun hayatında 5-6 aya mal olabilecek bir süreç. Onun da farkında. Önemli olan sonu iyi olsun." diye konuştu.

Etiketler ; Antalyaspor , Caner Erkin ,
İlginizi Çekebilir