Türkiye Yeni Çıkış Döneminin Arifesinde

Başbakan Yardımcısı Şimşek, Türkiye'nin ikinci 10 yıllık büyüme döneminin arifesinde olduğunu söyledi

Günümüzde ekonomik kalkınmanın en önemli unsurlarından olan Araştırma - Geliştirme (AR-GE) çalışmaları, Türkiye'de ivme kazandı. Sanayi devi ülkeler, özellikle AR-GE'ye ciddi paralar yatırıyor. Son yıllarda hızlı bir büyüme yakalayan Türkiye de, yeni hedefini AR-GE çalışmalarını genişletmek üzere belirledi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Türkiye'nin Ar-GE'ye dayalı olarak yeni bir büyüme hareketinin arifesinde olduğunu ifade etti.

Şimşek, ''G20 toplantılarında bütün çabalar düşük büyüme tuzağından çıkılmasına yönelik. Bunun en önemli motoru yapısal reformlar olacak” dedi.

'İKİNCİ 10 YILLIK BÜYÜME'

"Büyümenin tekrar yüksek patikaya oturabilmesi için ciddi reform çabası gerekiyor." diyen Şimşek, "Türkiye 2'inci 10 yıllık çıkış döneminin arifesinde. Türkiye aslında şu anda bir kaç husus hariç AR-GE inovasyona dayalı yüksek büyümenin arifesinde” açıklamasında bulundu.

'YILDIRIM ÖDEV VERDİ'

AA Finans'a konuşan Şimşek "Başbakanımız kamuda ne kadar tasarruf yapacağımıza dair bize ev ödevi verdi. Yani fuzuli harcamalar yapılmayacak" diye konuştu.

İlginizi Çekebilir