Erdoğan'ın Yeni Başdanışmanı Oldu
Sİyaset 17 Ağustos 2016 Çarşamba 09

Erdoğan'ın Yeni Başdanışmanı Oldu

Emekli Tuğgeneral Adnan Tanrıverdi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Başdanışmanlığı görevine getirildi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 15 Temmuz darbe girişiminden sonra  emekli Tuğgeneral Adnan Tanrıverdi'yi Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanlığı görevine getirdi. Kara Kuvvetleri Sağlık Daire Başkanlığı görevlerinde bulunduktan sonra 30 Ağustos 1996 yılında kadrosuzluktan emekliye sevk edilen Tanrıverdi, şimdi ise Erdoğan'ın yeni başdanışmanı oldu.


FETÖ'NÜN PLANLARINI BOZMUŞTU


İslam ülkelerini savunma danışmanlık şirketleriyle dizayn eden Batı dünyasının planlarına karşı kurulan SADAT, bir kısım medyanın saldırısına uğramıştı.

FETÖ, emekli Tuğgeneral Adnan Tanrıverdi'nin kurmuş olduğu SADAT adlı güvenlik şirketinden rahatsız olmuş ve medyada türlü kara propagandaya soyunmuştu.


ADNAN TANRIVERDİ KİMDİR?


1964 yılında Kara Harp Okulu'na giren Tanrıverdi, 1976-1978 yıllarında Kara Harp Akademisi'nde öğrenim görerek 1978 yılında kurmay subay statüsünü kazandı. Tanrıverdi 30 Ağustos 1992 tarihinde ise tuğgeneralliğe yükseldi. Adnan Tanrıverdi, emekliye ayrıldıktan sonra, 5 yıl Adaleti Savunanlar Derneği'nin Genel Başkanlığı görevini üstlendi.Tanrıverdi, ASDER Onursal Başkanı olarak, Müslüman ülke silahlı kuvvetlerinin organizasyonu ve stratejik kullanımına danışmanlık, son kullanıcıdan eğitici seviyesi kadar özel konularda eğitim ve harp, silah ve araçlarının temini, bakım ve onarımı hizmetlerinde görev yapmak üzere Sadat Uluslararası Savunma Danışmanlık Şirketi'ni kurdu.

İlginizi Çekebilir