CHP'den HDP'liler için açıklama
Sİyaset 7 Kasım 2016 Pazartesi 11

CHP'den HDP'liler için açıklama

CHP tarafından yapılan yazılı açıklamada, 'milletvekillerinin tutuklanması anayasa ve AYM içtahatlarına aykırıdır' dendi.

Şehirdışı temaslarını yarıda kesen Kemal Kılıçdaroğlu, HDP ve Cumhuriyet Gazetesi'ndeki tutuklamalar nedeniyle MYK'yı topladı. 15 Temmuz darbe girişimini yalnızca 'yakından izlemekle' yetinen Kılıçdaroğlu'nun son tutuklamalara yönelik hassasiyeti dikkat çekti.

İzmir'de partisinin belediye başkanları ile toplantı yapan Kılıçdaroğlu, programını yarıda keserek Ankara'ya döndü. HDP'nin eş başkanları ve vekilleri ile Cumhuriyet Gazetesi yazarlarının terör operasyonu kapsamında tutuklanması nedeniyle 'kırmızı alarm' veren Kılıçdaroğlu, hafta sonu değişik illerde çalışmalar yapan MYK ve PM üyelerine acil Ankara'ya dönmeleri yönünde talimat verdi. Acil olarak toplanan CHP Parti Meclisi (PM) bildirisi yayınlandı. Cumhuriyet gazetesine yönelik yürütülen soruşturmanın sona erdirilmesi gerektiği savunulan bildiri de HDP'li 9 milletvekilinin tutuklanması için de, "Milletvekillerinin tutuklanması anayasaya aykırıdır" denildi.
Etiketler ; CHP , Kemal Kılıçdaroğlu ,
İlginizi Çekebilir