Bakan Açtı Ağzını Yumdu Gözünü: 'Külahları Değişiriz'

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, elektrik dağıtım sektörünü “Çağrı merkezi yatırımlarını ekim ayına kadar tamamlayın” diyerek uyarıda bulundu

Bakanlık, elektrik dağıtım şirketlerinin müşteri memnuniyeti konusunda gereken adımları geciktirmemesini, çağrı merkezi yatırımlarını ekim ayına kadar tamamlamalarını istedi. Elektrik dağıtım şirketlerinin faaliyetlerini tek tek araştırdıktan sonra gecikme yapılmaması konusunda uyarıda bulundu.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ve EPDK; önceki gün Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak'ın uyarılarının ardından İstanbul'da bie toplantı düzenledi.Bakanlık Müsteşarı Fatih Dönmez’in başkanlığında 2016 yılı 1. Dönem Faaliyetlerini Değerlendirme Toplantısı gerçekleşti.21 dağıtım bölgesinin 2020 yılına kadar 18 milyar TL’lik yatırım yapması gerekirken, her bir dağıtım şirketi, bugüne kadar yaptıkları yatırımları bakanlığa sundu. Bakanlık tarafından her bir firmaya, yatırım bütçelerinin ne kadarını kullandıklarını ve yatırımların geldiği aşama soruldu.

Albayrak geçen hafta yaptığı açıklamada, önceki gün yapılan zirveye dönük mesajlar vererek, “İstediğimiz performansı yakalamaları lazım. Yakından takip ediyorum. İyileşme yoksa külahları değişeceğiz. Gerekeni yaparız. Kimse kusura bakmasın” demişti.

Toplantıda Bakan Albayrak'ın ayrıca önem verdiği müşteri memnuniyeti konusu ele alındı. Firmalardan, telekom sektöründeki gibi çağrı merkezi kurmaları ve çağrı cevaplama süresinin de kriterleri aşmaması istendi. Sektörün çağrı merkezi yatırımları ile 2 bin civarında kişiye istihdam sağlaması da talep edildi. Firmalar ise bu sürecin zamana yayılması konusunda hemfikir.
İlginizi Çekebilir