AK Parti'den Kadıköy Teklifi
Sİyaset 6 Eylül 2016 Salı 21

AK Parti'den Kadıköy Teklifi

AK Parti Kadıköy teşkilatı, 15 Temmuz'dan sonra halkın nöbet tuttuğu meydanın adının 'demokrasi meydanı' olarak değiştirilmesini teklif ett

15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından başta Boğaziçi Köprüsü olmak üzere Türkiye'nin birçok meydanlarında, okullarında 15 Temmuz'u unutturmamak için isim değişikliği oldu.

Bu anlamlı değişikliklere bir yenisi de AK PartiKadıköy'den geldi. AK Parti Kadıköy Belediye Meclis Grubu hain darbe girişiminin ardından vatandaşların 27 gün boyunca Kadıköy'de nöbet tuttukları meydanın adının "Demokrasi Meydanı" olarak değiştirilmesi için belediye başkanlığına teklif sundu.

 

AK Parti Kadıköy İlçe Başkanı Av. İsa Mesih Şahin yaptığı açıklamada, "Bu meydan, 15 Temmuz'da Kadıköylülerin ülkesi ve demokrasisi için toplandığı, darbecilere meydan okuduğu sembolik açıdan önemli bir yerdir. Yine bu meydanda Kadıköylüler 27 gün boycunca sabahlara kadar Demokrasi Nöbeti tutarak ülkesine sahip çıkmaya devam etmişlerdir. Kadıköylülerin demokratik tepkisini ölümsüzleştirme adına bu teklifi verdik." dedi.

İlginizi Çekebilir