İlişkinizde istediğinizi elde etmek için yapmanız gerekenler

İlişkinizde istediğinizi elde etmek o kadar da zor değil. Uzmanların birkaç önerisi sayesinde istediğinizi yaptırmanız mümkün.Bu öneriler neler? İşte ayrıntılar...

İSTEDİĞİNİZİ AÇIKÇA SÖYLEMEYİN

İstediğiniz şeyi açıkça söyleyip anlamasını beklemek yerine, kelime oyunları yaparsanız, karşınızdaki kişinin mesajı daha çabuk algılamasını ve uygulamaya geçirmesini sağlayabilirsiniz. Çünkü erkekler yaptırımlardan ya da zorlamalardan hoşlanmazlar.Örneğin bu hafta sonu tatilinizde seyahate çıkmak istiyorsunuz; 'Bu hafta sonu ben tatile gitmek istiyorum' yerine, 'tatile ihtiyacın var, bu aralar yorulduğunu hissediyorum. Belki bir kaçamak ikimize de iyi gelir' demeniz daha da etkili olacaktır.

GÜZEL İFADELER KULLANIN

Bir şey istemenin iki yöntemi vardır. Bunlardan birincisi istediğinizi direkt olarak dile getirmek, diğeri ise durumu yumuşatarak ve 'ben' diliyle değil, 'sen' diliyle konuşmak. İkinci yöntemi seçtiğiniz takdirde istediğiniz şeyin ne kadar hızlı gerçekleştiğini görebilirsiniz. Örneğin bu akşam yemeği partnerinizin yapmasını istiyorsanız; 'Bu akşam canım yemek yapmak istemiyor, sen yapsana' demek yerine, ' geçen gün yaptığın makarnaya bayıldım, bu akşam da yapabilir misin?' demek karşınızdakini hem olumlu yönde etkileyecek, hem de size istediğinizi yaptırma fırsatı verecektir.

İSTEDİĞİNİZ ŞEYİ ÖNCE SİZ VERİN

Herşeyden karşılık beklenmesi muhtemel değil elbette. Ancak istediğiniz şeyi önce siz ona verirseniz zaten onun da size geri dönüşünü göreceksiniz. Örneğin, sırtınız ağrıyor ve hafif bir masaj yapmasını istiyorsunuz. Ondan bunu sesli olarak istemek yerine, önce siz partnerinize bir sırt masajı yapmalısınız. Sonrasında zaten sizin isteğinize cevap verecektir.

ASLA GÖZÜNÜ KORKUTMAMALISINIZ

Emir vermekle ya da tehdit etmekle ilişki yürütmenin oldukça zor olduğuna dikkat çeken uzmanlar, karşılıklı olarak ilişkilerde daha dikkatli davranılmasını öneriyor. 'Birileri gelmeden ortalığı toplasan' veya 'bu yaptığını bir kez daha yaparsan çekip giderim' gibi tehditkar cümleler istediğinizi elde etmekten ziyade, partnerinizi olumsuz etkileyeceği için ilişkinizin bitmesine bile sebep olabilir.
Etiketler ; ilişki , kadın , erkek ,
İlginizi Çekebilir