Vladimir Voronkov: ' Durdurabiliriz'
Gündem 26 Ekim 2016 Çarşamba 20

Vladimir Voronkov: ' Durdurabiliriz'

Rusya'nın Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü Daimi Temsilcisi Vladimir Voronkov, ülkesinin petrol üretimini durdurmayı düşünebileceğini açıkladı.

Vladimir Voronkov, ülkesinin petrol üretimini durdurmayı düşünebileceğini söyledi.

Petrol piyasasına istikrar kazandırma amacı güden müzakerelerin mevcut aşamasında Rusya'nın üretimi makul seviyede dondurma seçeneği üzerinde durduğunu aktaran Vladimir Voronkov, Moskova'nın müzakere süreci içinde pozisyonunu değiştirebileceğini ve petrol üretimi durdurmayı tartışmaya açabileceğini belirtti.

ÜRETİMİ DURDURMAYI DÜŞÜNEBİLİRİZ

Rusya'nın Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC) Daimi Temsilcisi Vladimir Voronkov, ülkesinin petrol üretimini durdurmayı düşünebileceğini söyledi.

 

Voronkov, "Müzakereler, ortak yaklaşımların geliştirildiği bir süreç. Elbette görüşmelerin henüz başlangıç aşamasında, ortak isteğin ne yönde şekilleneceği söylemek zor. Ancak bugün itibarıyla petrol üretimini durdurmanın makul bir yaklaşım olduğunu düşünmüyoruz. Üretimin makul bir seviyede askıya alınmasını ve petrol piyasasındaki dengenin kademeli olarak sağlanması gerektiğini savunuyoruz" diyen Voronkov, bu yaklaşımın zaman içinde değişebileceğini de sözlerine ekledi.

Etiketler ; Vladimir Voronkov , Moskova , Rusya ,
İlginizi Çekebilir