TSK ve ÖSO'nun Geldiğini Gören DAEŞ'liler Kaçıyor!

Türk Silahlı Kuvvetleri, 11'inci gününe giren Fırat Kalkanı harekatına ilişkin açıklama yaptı

Açıklamada, çok sayıda DAEŞ'li teröristin koalisyon güçlerince desteklenen ÖSO birliklerinin gelişiylemevzilerini terk ederek araçlarıyla kaçtıklarınıngözlemlendiğine dikkat çekildi.

Harekat kapsamında sivil zayiat oluşmamasına azami dikkat edildiği ve son teknolojik yöntemlerin kullanıldığı vurgulanan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

MEVZİLERİNİ TERK EDİP ARAÇLARLA KAÇIYORLAR

Koalisyon çerçevesinde Fırat Kalkanı Operasyonu bölgede planlandığı şekilde devam etmektedir. Çok sayıda DEAŞ teröristinin, Koalisyon güçlerince desteklenen ÖSO birliklerinin önünden bulundukları mevzileri terk ederek araçlarıyla kaçtıkları gözlenmektedir. 24 Ağustos 2016'da başlayan ve yoğun hava destekli devam eden Fırat Kalkanı Operasyonunda büyük kayıplar veren DEAŞ, barınma alanları ve silah mevzilerinin çoğunu kaybetmiştir. Açıkta kalan unsurlarının direnmeleri oldukça güçleşmiştir. Terör örgütleri tarafından kullanılan ve hudut bölgemizde güvenlik riski doğuran Suriye kuzeyinde icra edilen koalisyon harekâtına destek veren Türk Silahlı Kuvvetleri, bölgede yaşayan sivil halkın zarar görmemesi için her türlü tedbiri almakta ve bu konuda azami hassasiyeti göstermektedir.

İlginizi Çekebilir