'Terörist' kararı FETÖ'de paniğe neden oldu

İslam İşbirliği Teşkilatı'nın FETÖ'yü terör örgütü olarak tanıması örgütte paniğe yol açtı. Terör örgütü üyeleri, sosyal medyadan kararı sabote etmeye çalıştı.

İslam İşbirliği Teşkilatı, 15 Temmuz darbe girişimini yapan FETÖ'yü terör örgütü ilan etti. Böylece İslam dünyası temsilcileri FETÖ'ye ağır bir darbe vurdu. İslam İşbirliği Teşkilatı'nın tarihi kararı FETÖ üyeleri arasında paniğe sebep oldu. Uluslararası çıkarlarının tehlikeye gireceğini anlayan örgüt, sosyal medyada dezenformasyon kampanyası başlatarak “İİT'nin FETÖ'yü terör örgütü kabul etmediği" iddiasını ortaya attı.

FETÖ yandaşları, 'İİT kararında FETÖ Terör Örgütüdür maddesi yok' yalanına sığındı, hatta bir hashtag kampanyası bile başlattı. Bunun üzerine bazı FETÖ'cüler İİT resmi hesabına "Türkiye FETÖ'yü terör örgütü ilan ettiğinizi söylüyor bu doğru mu" diye sordu. Gelen yanıt "Evet" olunca "intihar ediyorsunuz" tehditleri gelmeye başladı.

'Terörist' kararı FETÖ'de paniğe neden oldu

BASIN ORGANLARI DEVREDE

FETÖ'cülerin yoğun olarak bulunduğu Avustralya'dan yayın yapan The Harbinger isimli sözde basın kuruluşu, İİT kararında Fetullah Gülen'e dair hiçbir ifade olmadığını öne sürdü.

FETÖ'nün uluslararası medya operasyonları için kullandığı Azerbaycan vatandaşı Mahir Zeynalov ise “dünyanın en büyük İslam örgütü tüm baskılara rağmen Gülen hareketini terör örgütü olarak tanımayı reddetti" yalanını sosyal medya hesabından servis etti.

 

'Terörist' kararı FETÖ'de paniğe neden oldu

İİT RESMEN YAYIMLADI

FETÖ'nün dezenformasyon kampanyasına cevap ise İslam İşbirliği Teşkilatı'nın resmi sosyal medya hesabından geldi. FETÖ'cü hesaplara gönderilen mesajda Fetullah Gülen liderliğindeki yapılanmanın terör örgütü olarak tanındığı resmen teyit edildi.

'Terörist' kararı FETÖ'de paniğe neden oldu
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu da sosyal medya hesabından İİT'nin FETÖ'cülere cevabını ve karar metnini paylaştı.
İlginizi Çekebilir