Tarık Akan Son Yolculuğuna Uğurlanıyor

66 yaşında hayatını kaybeden usta oyuncu için Muhsin Ertuğrul Tiyatrosu'nda anma töreni yapılıyor

Tarık Akan'ın aile yakınları, Muhsin Ertuğrul Tiyatrosu'nda yapılan törene Tarık Akan'ın naaşının getirilmeyeceği ve Teşvikiye Camii'nde kılınan ikindi namazının ardından Bakırköy'deki Zuhuratbaba Mezarlığı'na defnedileği belirtildi.

MUHSİN ERTUĞRUL SAHNESİNDE İZDİHAM

Tarık Akan'ı son yolculuğuna uğurlamak için sevenleri Muhsin Ertuğrul Tiyatrosu'na akın etti. 

AKAN İÇİN MİNİ BELGESEL

Tören Nebil Özgentürk'ün hazırladığı bir mini belgeselle başladı. Yaklaşık 45 dakika sürmesi beklenen törende Tarık Akan'ın yakın dostu Rutkay Aziz, kızı Özlem Üregül ve Taş Mektep'in müdürü Ali Akdoğan birer konuşma yapacak.

TARIK AKAN'IN KIZI ÖZLEM ÜREGÜL BABASI TARIK AKAN'I ANLATTI

"Onca film belgesel şöhretin arasında bizimle hiç aksatmadan tüm sevgisiyle ilgilendi babam ne düşünüyorsa onu yaşardı.
Hayattaki duruşunu kişisel hayatına da yansıtırdı. Biz üç kardeşiz bizi hepimizi ayrı ayrı çok sevdi ve her zaman bizi eşit sevdi. Babamın en değer verdiği kardeşler arası eşitliktir. Bize eşitlik duygusunun ailede başlatdğın öğretti. Türkiye biz büyük kocaman bir aileyiz ve hepimiz sevgide birleşiyoruz. Babamı her kesimden her yöreden insan sevdi. Babam Türkiye'nin her yöresini çok iyi bilirdi.

Çocukluğunu Erzurum, Kayseri olmak üzere Anadolu'nun bir çok şehrinde son filmi Kars olmak üzere Türkiye'nin bir çok şehrinde film ve belgeseller çekti. Hepinizin sözcüsü olmaktı amacı. Bunları yaparken de sevenlerinin sizin sevgisini her zaman arkasında hissetmek istedi.

Babam şimdi bu bayrağı bize devretti. Bu bayrak çoğalarak devam edecek. Babam benimn güzel babam sevgiyle sonsuzluğa..."

KILIÇDAROĞLU DA KATILDI

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da törene katılanlar arasında. Usta oyuncuya son görevini yerine getirmek için törene katılan Kılıçdaroğlu, Akan'ın aile yakınlarına baş sağlığı diledi.

İlginizi Çekebilir