Samsunlu şehit Aksu'nun baba ocağında büyük yas

Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde PKK'nın bomba yüklü araçla gerçekleştirdiği hain saldırıda şehit olan Uzman Çavuş Bayram Aksu'nun Yakakent'teki ağaçtan yapılmış baba ocağına ateş düştü. Şehidin eşi ise 4 aylık hamileydi.

Samsun'un Yakakent ilçesine şehit ateşi düştü. Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde PKK'nın bomba yüklü araçla düzenlediği saldırıda şehit olan Uzman Çavuş Bayram Aksu'nun baba ocağında büyük yas yaşanıyor.
10 şehit arasında olan Uzman Çavuş Bayram Aksu'nun acı haberini Mutaflı Mahallesi Çaycıksuyu Yaylası'ndaki ailesine Yakakent Kaymakamı Yusuf Gemici ve Alaçam Garnizon Komutanı Üsteğmen Murat Şenyurt verdi. Eve giden devlet görevlileri ağaçtan yapılmış 10 kardeşin büyüdüğü şehidin evinde ailenin acısını paylaştı.Baba Dursun ve annesi Ünzile Aksu oğullarının acı haberiyle yıkıldı. Akrabalar ve komşular eve gelerek Aksu ailesinin acısını paylaştı. Eve gelenler ise 'Kahraman bu evden çıktı' diyerek  seslendi.

EŞİ 4 AYLIK HAMİLEYDİ 

10 kardeş olan şehit Uzman Çavuş Bayram Aksu'nun geçen Temmuz ayında Şemdinli ilçesine tayin olmuştu. 4 yıllık asker olan şehit Uzman Çavuş Bayram Aksu’nun eşi Derya Aksu'nun 4 aylık hamile olduğu öğrenildi. 

İLKİNDİ NAMAZINDA TOPRAĞA VERİLECEK

Hakkari'de gerçekleşecek askeri törenin ardından Şehit Bayram Aksu, askeri uçakla Samsun'a gönderilecek. Samsun Çarşamba Havalimanında askeri törenle karşılanacak şehit, ikindi  namazına müteakip Yakakent Mutaflı Camiinde kılınacak cenaze namazının ardından doğup büyüdüğü köyünde toprağa verilecek.
Samsunlu şehit Aksu'nun baba ocağında büyük yas
İlginizi Çekebilir