Rusya'dan açıklama! 'Türkiye'ye bağlı'

Rusya Tarım Ürünleri Denetim Ajansı (Rosselhoznadzor) Başkanı Sergey Dankvert, Türkiye'den sebze meyve sevkiyatına ne zaman başlanacağının Ankara'ya bağlı olduğunu söyledi.

Sergey Dankvert, Türkiye'den sebze meyve sevkiyatına ne zaman başlanacağının Ankara'ya bağlı olduğunu söyledi.

Rosselhoznadzor Başkanı Dankvert, Rusya-Arjantin Hükümetlerarası Komisyonu toplantısı çerçevesinde gazetecilere bilgi verdi.

Sputnik'te yer alan habere göre Dankvert, "Türk meslektaşlarımızın hangi firmaların Rusya'nın taleplerini uyabildiğini göstermesi gerekiyor. Sevkiyatın ne zaman başlayacağı buna bağlı. Biz büyük üreticilerin sertifikasyonu üzerinden ilerlemeyi teklif ettik. Zira deneyimlerimiz sektörde çok fazla aktör olduğunda düzenleme yapılmasının mümkün olmadığını gösterdi. Binlerce çiftçi ürünlerini veriyor. Böyle olduğu zaman da ürünlerdeki zararlı unsurların kaynağını bulamıyoruz. Bu kez farklı bir yöntem deneyip büyük üreticileri alacağız. Zira bu üreticiler kalite garantisi verebiliyor ve biz de bunu kontrol edebiliyoruz" şeklinde konuştu.

Rosselhoznadzor yetkililerinin Türkiye'ye bir haftalık bir ziyaret gerçekleştireceğini aktaran Dankvert "Yetkililer orada çalışmalar gerçekleşecek ve elimizde bir sonuç olacak. Çalışmaları hızla gerçekleştirmeye çalışıyoruz" dedi.

Etiketler ; Sergey Dankvert , Ankara ,
İlginizi Çekebilir