Rize’de heyelan can aldı
Gündem 18 Ekim 2016 Salı 11

Rize’de heyelan can aldı

Rize’nin Pazar İlçesi’nde şiddetli sağanak ardından oluşan heyelanda, evleri toprak altıda kalan karı koca yaşamını yitirdi.

Rize’de gece saatlerinin ardından etkili olan sağanak Pazar İlçesi Aktaş Köyü İnce Mahalle’sinde iki can aldı.
Gece saat 00:30'da şiddetli yağış sonrasında heyelan oluştu. Su ve çamur yığınları Kemal Doğan (60) ile Ümmiye Doğan (58)’ın yaşadığı evi altına aldı. Komşuların ihbarı üzerine heyelan bölgesine gelen AFAD, Jandarma ve Rize Arama Kurtarma Ekibi (RİKE) tarafından arama kurtarma çalışması başlatıldı. Pazar Kaymakamı Selçuk Arslan, kurtarma çalışmalarını olay yerinde takip etti. Ekipler yaşlı çifti kurtarmak için büyük çaba harcarken, sabah saatlerinde Doğan çiftinin cansız bedenlerine ulaşıldı.

HEYELAN UYKUDA YAKALADI

Yaklaşık 25 yıldır evli olan çifti ölüm uykudayken yakaladı. Doğan çiftinin çocukları olmadığı öğrenildi. Doğan çiftinin enkaz atından çıkartılan cansız bedenleri ambulansla hastane morguna götürüldü. Çiftin İstanbul'da yaşadığı ve çay toplamak için İstanbul'dan memleketleri Rize'ye bir süre önce geldikleri öğrenildi. Pazar Kaymakamı Selçuk Arslan, heyelana gün boyu yağan şiddetli yağışların neden olduğunu söyledi.
Rize’de heyelan can aldı
Rize’de heyelan can aldı
Rize’de heyelan can aldı
Etiketler ; Rize , heyalan ,
İlginizi Çekebilir