Polis 'Süper İmam'ın Peşine Düştü! Akrabaları Gözaltında

Polis, Fetullah Gülen'in sağ kolu olarak bilinen Cevdet Türkyol'un peşine düştü

Cevdet Türkyol'un cemaat içinde 'uzun Cevdet' olarak anıldığı ve tüm imamların üzerinde 'süper imam'konuma sahip olduğu söyleniyor. Fetullah Gülen'in kişisel korumalığından asistanlığına kadar her türlü ihtiyacını karşılayan Türkyol, aynı zamanda Gülen'in yeğeni Mebruke Türkyolu ile evli.

Fethullahçı Terör Örgütü’nün,başarısızlıkla sonuçlanan 15 Temmuz darbe girişiminin ardından Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında, FET֒nün sağ kolu olan ‘Uzun Cevdet’ lakaplı süper imamı Cevdet Türkyolu’nun Sakarya’da yaşayan akrabalarına yönelik operasyon başlatıldı.

Cevdet Türkyolu’nun kardeşleri V.E., M.T. ve Ü.I. ile M.T.'nin eşi G.T., eniştesi K.U. ve yeğenleri N.T., F.T., Y.Ş.I., A.M.I., N.S.I., M.M.I, M.E.V. gözaltına alındı.

İkametlerde yapılan aramalarda çok sayıda örgütsel dökümana da el konuldu.

Cevdet Türkyol'un örgüt içinde oldukça önemli bir konuma sahip olduğu biliniyor.

GAYRİMENKUL ZENGİNİ

Türkyolu'nun ABD'de 10 milyon doları aşan gayrimenkulü ve 2 milyon dolar nakit parası bulunduğu söyleniyor.
Cevdet Türkyolu ve ailesi, Fethullah Gülen'in Pensilvanya'daki malikanesinde yaşayan çekirdek kadroda yer alıyor. Gülen'in bütün özel ihtiyaçlarıyla o ilgileniyor.
Görüşmek için randevu isteyenler önce ona iletiliyor.
Cevdet Türkyolu, cemaat piramidinin en tepesinde yer alan 'mahrem hizmetler' sınıfı imamları arasında bulunuyor.
FETÖ yapılanmasının lideri olan Fethullah Gülen'den sonra gelen ismin Cevdet Türkyolu olduğu da söylentiler arasında yer alıyor.

Polis 'Süper İmam'ın Peşine Düştü! Akrabaları Gözaltında
İlginizi Çekebilir