Ordulu şehit Samsun'da karşılandı

Mardin'de terhisine 3 ay kala şehit olan Ordulu Yunus Kaymak'ı naşı memleketine gönderilmek üzerine askeri uçakla Samsun-Çarşamba Havalimanı'na getirildi. Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ve Samsunlular aileyle birlikte şehidi karşıladı, dayanılmaz acıya ortak oldu.

Diyarbakır-Mardin karayolunda askeri aracın geçişi sırasında teröristlerce yola tuzaklanan patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu şehit olan Ordulu Yunus Kaymak’ın (20), görev yerinde gerçekleşen askeri törenin ardından karayoluyla Ordu'ya gönderilmek üzere Samsun'a getirildi.

Baba Cemil ve anne Şehri Kaymak Samsun-Çarşamba Havalimanı'nda acı içinde evlatlarını bekledi. Bu sırada, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, ailenin yanına giderek onlara sarıldı, acılarını paylaştı. Karşılamada, Samsun Vali Yardımcısı Hakan Kubalı ve Mehmet Ali Karatekeli, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri şehidin kardeşleri, akrabaları hazır bulundu.

Askeri uçağın inmesiyle ayakta durmakta zorlanan anne ve baba oğullarının naşının gördükleri anda fenalık geçirdi. Baba tekerlekli sandalyede evladını ağlayarak karşıladı. Oğlunun tabutuna bakan anne Şehri Kaymak, "Oğlum, Yunus'um sen böylemi gelecektin kuzum" diyerek gözyaşı döktü.

Şehidin yakınları cenazenin uçaktan indirilmesinin ardından tabuta sarılarak feryat etti. Şehit  Piyade Er Yunus Kaymak'ın cenazesi daha sonra cenaze aracına konularak törenin yapılacağı Ordu'nun Akkuş İlçesi'ne götürüldü.


KUZENİDE ŞEHİT OLMUŞTU


8 kardeşin en küçüğü olan ve terhisine 3 ay kalan Yunus Kaymak’ın ailesine şehitlik haberi ulaştı. Bu arada, Şehit Yunus Kaymak’ın 2009 yılında Tokat'ın Reşadiye ilçesindeki terörist saldırı sonucu şehit olan 7 askerden Ordulu Jandarma Er Kemal Bide'nin kuzeni olduğu ortaya çıktı.

Ordulu şehit Samsun'da karşılandı
Ordulu şehit Samsun'da karşılandı
Ordulu şehit Samsun'da karşılandı
Ordulu şehit Samsun'da karşılandı
Kaynak ; Gercekbizde.com
Etiketler ; şehit , ordu , samsun ,
İlginizi Çekebilir