Onlarda FETÖ'cü Çıktı
Gündem 16 Ağustos 2016 Salı 13

Onlarda FETÖ'cü Çıktı

Güvenlik uzmanı Mete Yarar, Nusaybin'de PKK temizliği yapmayanların FETÖ'cü çıktığını bildirdi

Habertürk'te Veyis Ateş'e konuk olan Mete Yarar Nusaybin'deki temizlik operasyonuyla ilgili şu açıklamalarda bulundu:

ÜST AKLIN KOORDİNE ETTİĞİ ÜÇ GRU:

PKK,FETÖ,IŞİD

Bir üst akıl, üç grubu çok iyi koordine etmiş; PKK, FETÖ ve IŞİD. Sebebi de çok net ve açık, Türkiye'de darbe öncesi psikolojik olarak alt yapıyı hazırlamaya çalışmış. Bu üç örgütü birleştiren bir üst akıla ihtiyaç var. Ben FETÖ'nün bu puzzle'da yalnızca küçük bir bölüm olduğunu söylüyorum.

NUSAYBİN'DE TEMİZLİĞİ YAPMAYANLAR 15 TEMMUZDA FETÖ'CÜ ÇIKTI 

"22 Temmuz'dan sonra ben 10 bölüm program çektim, bütün çatışma bölgelerine de girdim. Tabii bunun bir kısmını o dönemde söyleme şansına sahip değildik. Benim önce bilgilerim, tecrübelerim gelir. Susmamız gereken bazı yerler vardır.

Nusaybin'le ilgili bir olay anlatayım; çatışmalar başladı ve ilk olarak bir tugay komutanı yönetiyordu. Bir tugay komutanı daha verildi. Bu ikisiyle ilerleme döneminde 60'a yakın şehit verdik ve ilerlenemiyor. O sırada, Hulusi Akar Paşa bölgede denetlemeler yaptı. Arkasından Tunceli'den tugay komutanı bölgeye gitti. Nusaybin üç sektöre bölündü. O general geldikten sonra, hiç şehit vermeden büyük bir bölümü temizledi. O temizliği yapmayanlar daha sonra, 15 Temmuz'dan sonra FETÖ'cü olarak tutuklandı."

Etiketler ; PKK , FETÖ , IŞİD , Nusaybin , Mete Yarar , Veyis Ateş ,
İlginizi Çekebilir