O Ülkenin Silahıyla Vurmuşlar!
Gündem 29 Ağustos 2016 Pazartesi 10

O Ülkenin Silahıyla Vurmuşlar!

Fırat Kalkanı harekatında YPG'nin hedef aldığı tankın sürücüsü Uzman Çavuş Ercan Çelik'in rus yapımı tanksavarla şehit edildiği ortaya çıktı

Suriye'de devam eden 'Fırat Kalkanı' harekâtının 4. gününde İncirlik'ten kalkan 2 Türk savaş uçağı,Cerablus çevresinde terör örgütü IŞİD'e ait hedeflerin yanı sıra PYD/YPG'ye ait bir cephaneliği de vurdu. Akşam saatlerinde Cerablus'un 5-6 kilometre güneyinde YPG tanksavarlarla TSK'nın iki tankını hedef aldı. Saldırılarda 28 yaşındaki Uzman Çavuş Ercan Çelik şehit oldu, üç asker yaralandı.

PYD'NİN CEPHANELİĞİ İMHA EDİLDİ

İncirlik'ten kalktığı öğrenilen iki F-16, Cerablus'un güneyinde terör örgütüPKK'nın Suriye kolu PYD'ye ait bir cephaneliği hedef aldı. Cephanelik imha edilirken şiddetli patlamalar oldu.

RUS YAPIMI SİLAHLA VURDULAR

YPG dün akşam, Cerablus'un 5-6 kilometre güneyinde konuşlu bir Türk tankını, Rus yapımıKornet tanksavarla vurdu. Bu tank hafif hasar aldı, bir tank personeli de yaralandı. Hafif hasarlı tank operasyon görevini sürdürmeye devam etti.

YPG saat 21.00'de aynı bölgede bir tankı daha yine aynı tip tanksavarla vurdu. Vurulan ikinci tankta Uzman Çavuş Ercan Çelik şehit olurken, iki asker yaralandı. Yaralı askerler tedavi için Gaziantep'e getirildi. Belirlenen YPG noktaları sınırdaki obüslerle misliyle vuruldu.
İlginizi Çekebilir