NATO savunma bakanlarına 15 Temmuz filmi

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, 15 Temmuz darbe girişimini anlatan kısa film ve kitapları NATO savunma bakanlarına dağıttı.

NATO savunma bakanlarının katıldığı NATO Savunma Bakanları Toplantısı için Belçika’nın başkenti Brüksel’de bulunan Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, temaslarından kalan zamanlarda bir araya geldiği NATO savunma bakanlarına FETÖ mensupları tarafından 15 Temmuz tarihinde gerçekleştirilen darbe girişimini anlatan kısa film ve kitapları hediye etti.Kitap ve kısa filmde darbe girişimi sırasında yaşananlar anlatılırken, İngilizce hazırlanan kitapta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın darbe girişiminin ardından yaptığı açıklamalar da yer alıyor. Yabancı basında darbe girişimine ilişkin yer alan haberlerin de bulunduğu kitapta, darbeye katılan askerlerin hedef aldıkları yerlere ilişkin de bilgi verildi. FET֒nün darbe girişimine engel olmak isterken şehit ve gazi olanların fotoğraflarının da paylaşıldığı kitapta, FET֒nün yapısı, amacı ve faaliyetlerine ilişkin de bilgi verildi.
YENİKAPI FOTOĞRAFLARI DA VAR
Ayrıca, darbe girişiminin ardından Türk Silahlı Kuvvetlerinde yapılan reformlara ilişkin bilgilerin de yer aldığı kitabın sonunda Yenikapı’da düzenlenen Demokrasi ve Şehitler Mitinginin fotoğrafı yer aldı.
NATO savunma bakanlarına 15 Temmuz filmi
Etiketler ; NATO , Fikri Işık ,
İlginizi Çekebilir