Alexa Certify Javascript

Müezzinoğlu Yeniden Bakan
GÜNDEM 1 Eylül 2016 Perşembe 13

Müezzinoğlu Yeniden Bakan
grck.bz/hirGJ72h

İçişleri Bakanlığı'na atanan Süleyman Soylu, görevini Mehmet Müezzinoğlu'na devretti

Soylu devirden önce açıklamalarda bulundu. Yeni Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Müezzinoğlu daha önce de Sağlık Bakanlığı görevini yürütmüştü.

İşte Soylu'nun açıklamalarından satırbaşları:

"25 Kasım tarihinde devraldığımız ve sorumluluğunu omuzlarımızda hissettiğimiz Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nı engin bilgi ve deneyimi olan bulunduğu her noktada başarılarıyla adından söz ettiren kıymetli dostumuz eski Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'na devretmek üzere bulunuyoruz.

Bu zorlu görevi devralırken kurduğum cümleyi hatırlıyorum. Allah alın açıklığı ile görevi devretmeyi nasip etsin. 9 aydır Türkiye'nin reform açısından en önemli bakanlığında Allah çalışmayı nasip etti.

"BİZ SİZİN İÇİN ÇALIŞIYORUZ"

Doğumdan ölüme kadar ölümden sonra da ölenlerin ailelerini kucaklayan yarın ben nerede çalışacağım diye kafasında soru işareti olana biz sizin için çalışıyoruz diyen bir çalışma alanını çağın gereklerini yerine getirerek ortaya koymaktadır.

Bizim yaptığımız şuydu; çıkardığımız kanunlarla bu reformu geleceğe ait devam ettirmekti. Hem 64. hem 65. hükümet içinde Türkiye'nin her yerinde çalışan mesai arkadaşlarım 2023 hedefleri için büyük emek gösterdi. Emeklilere maaşını zamanında ödeyen, bu ülkede özellikle sosyal güvenlik sisteminde bütçe büyüklüğü kadar büyüklüğü yönetecek kabiliyete sahip arkadaşlarla bu işi yürttüğümü düşünüyorum."

İlginizi Çekebilir