Kış hazırlığı yapan teröristlere bomba yağdı

Güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre, akşam saatlerinde Tunceli merkeze bağlı Kutuderesi vadisi içinde kalabalık bir PKK'lı grubun kış üstlenmesi planlaması için bir araya geldiği istihbaratı alındı.

Tunceli'de, Kutuderesi vadisinde kış üstlenen PKK'lıların yeri insansız hava araçları ile tespit edilerek bölge savaş uçakları tarafından bombalandı.


Bunun üzerine bölge insansız hava araçları mercek altına alındı. İHA'lar tarafından yerleri tespit edilen PKK'lı grubun bulunduğu bölge önce Malatya Erhaç Havalimanı'ndan kalkan 2 adet F-16 savaş uuçağı tarafından bombalandı.

Savaş uçklarının, İHA'lardan sağladığı görüntü ile örgütün silah mevzileri ve cephanelerinin de bulunduğu 6 nedefi vrduğu belirtildi.

 

TERÖRİSTLER HELİKOPTERLERLE VURULDU

 

Savaş uçaklarının bombardımanı sonrası Tunceli Jandarma Bölge Komutanlığı koordinesinde başlatılan operasyon için bölgeye havadan komandolar indirildi. Bir yandan havadan bölgeye komandolar indirilirken, diğer yandan taaruz tipi 4 Kobra tipi helikopterler ile kaçan PKK'lların bulunduğu alanlar havadan vuruldu. Hava destekli operasyon kapsamında akşam saatlerinde Tunceli merkezden askeri sevkiyat için çok sayıda zırhlı araç ile bölgeye eğitimli birlikler sevk edildi.

Etiketler ; PKK , Tunceli ,
İlginizi Çekebilir