Kan donduran itiraf! Canlı yayında herşeyi anlattı

Müge Anlı ile Tatlı Sert programında Manisa Alaşehir'de kaybolan 3,5 yaşındaki Irmak, cinayeti çözüldü.Müge Anlı, kayıp kız olayında şüphelerin yoğunlaştığı Himmet Aktürk'ü gelişme üzerine canlı yayına almasıyla büyük başarı sergileyerek itiraf etmesini sağladı.

Müge Anlı Tatlı sert programında 6 gündür kayıp olan 3,5 yaşındaki Irmak Kupa'nın vahşi bir cinayete kurban gittiği ortaya çıktı.

Manisa Alaşehir'de yaşayan 3,5 yaşındaki Irmak, 14 Ekim'de oyun oynarken kayboldu. Küçük bir ilçe olan ve herkesin birbirini tanıdığı yerde minik Irmak'ın bulunması için herkes  seferber oldu. Baba Bilal Kupa, 19 Ekim'de Müge Anlı'nın sunduğu programa katılarak kızının bulunmasını istedi. Bu gelişmenin   ardından küçük kızın kaybolmasıyla ilgili polis ile işbirliği yapılarak detaylı bir şekilde incelendi.

Alaşehir'de araştırmalara başlayan Müge Anlı'nın ekibine, mahalle sakinleri bir hurdacının kayıp olayıyla ilgili bağlantısının olabileceğini söylemesi üzerine, bu yönde yoğunlaşıldı. Küçük kızı son görenin Himmet Aktürk, olması üzerine şüpheler daha da arttı.

 

Alaşehir emniyeti özel bir ekip ve eğitimli köpeklerle arama çalışmaları sürerken, koku alan köpekler hurdacının evine yöneldi.  Polis şüpheli Aktürk hakkında yaptığı araştırmada kendi öz yeğenine cinsel istismarda bulunduğu için 1,5 yıl hapis yatığını belirledi.


Müge Anlı, kayıp kız olayında şüphelerin yoğunlaştığı Himmet Aktürk'ü gelişme üzerine canlı yayına almasıyla büyük başarı sergileyerek itiraf etmesini sağladı. Önce canlı yayında kendisine çeşitli sorular soruldu. Şüpheli ifadeleri üzerine canlı yayın kesilerek ayrı bir bölümde şahsın konuşması sağlandı. Müge Anlı ve Rahmi Özkan, Aktürk'ün herşeyi itiraf etmesini sağlamasıyla üzücü olay ortaya çıktı. Katilin, ifadeleri ve konuşmaları ise kan dondurdu. Müge Anlı'nın sergilediği profesyonel yaklaşım cinayetin çözümü sürecinde her şeyin seyrini değiştirdi.

 Kan donduran itiraf! Canlı yayında herşeyi anlattı

KATİL UYDUDAN ÇOCUĞU NEREYE GÖMDÜĞÜNÜ GÖSTERDİ

İtirafların gelmesiyle, polis ekipleri de tamamen çözülen katilin detay vermesi için stüdyonun ayrı bir noktasında bekledi.  Uydu üzerinden özel bir sistemle katil, minik çocuğu nereye gömdüğünü tek tek gösterdi, detayları anlatı. O anlar ise görüntülendi.

MİNİK YAVRUNUN CESEDİ ARANIYOR

Programdan Alaşehir'de küçük kızın cesedinin saklandığı yerde yapılan kazı çalışmaları başladı. Caninin elleriyle gömdüğü küçük kızın cesedi bulunmaya çalışılıyor.Bir çuval bulunurken,cesed hala aranıyor.

KATİLİN CANLI YAYINDAKİ TÜM ANLATIMI

Katil zanlısı Himmet Aktürk, Müge Anlı'ya itirafında şu konuşmaları gerçekleştirdi; "Ruhum sıkılıyor. Kapalı eve dayanamıyorum. Bir şey yapmadım korkuyorum. Dayanamam cezaevine. Çocukla ilgili başka kötü bir şey olsa. Kaza veya başka bir şey oldu. Babamdan işkence göndüm ruhum bozuk. Bekarım kendimde değil. Öldürdüysem bir yere gömdüysem ceza alacağım. Kokuyorum. Bilinmesini istemiyorum. Bir kadınla bile beraber olamıyorum. Kadınlar beni kandırıyor. Para veriyorum gelmiyorlar. Çocuğu nereye gömdüğümü hatırlamıyorum. Polis beni döver. Bir yere koydum hatırlamıyorum. Sarıgöl tarafında olabilir. Bağlar içinde bir yerde" ifadelerini kullanırken diğer detaylar olumsuz ifadeler olduğu için verilmedi.

Kan donduran itiraf! Canlı yayında herşeyi anlattı

MÜGE ANLI CİNAYETİN  GELİŞİM SÜRECİNİ ANLATTI

Müge Anlı, cinayeti itiraf sürecinde katilin kullandığı ifadelerle ilgili şu bilgileri verdi, "O gün kendisi evde bahçeye çıktığında kızımızı görüyor. İddiasına göre, kız onun bahçesine gelmiş. Ama ben bunu samimi bulmuyorum. Cinayeti işlendiği eve götürüyor. Çuvalın içine koyuyor, bekliyor. Arama çalışmaları başlayınca, meraklanıp dışarı çıkıyor sadece bakıyor. Tabi kızı herkesin aradığını görünce panikliyor. Minik yavrumuzu hurda arabasına koyuyor. Orada çöp konteynırına bırakıyor. Bakkala gidiyor, sucuk ekmek alıyor evde yiyor. Sonra akşam saatlerinde 24:00-01:00 kendi evinden ayrılıyor. Çocuğu attığı konteynıra gidiyor, orada duruyor mu diye bakıyor. O gece çöplerin toplanmadığını görünce, bu sefer yakalanırım diye çuvalı tekrar alıyor. Omzunda çuval Sarıgöl, tarafında bağlar arasında boş evlerin bulunduğu yer var. Bağın ortasına elleriyle kızımızı gömüyor. Tekrar dönüyor. Pembe battaniyeye temizliyor saklıyor. Bu battaniye kilit nokta oluyor"

KATİL KENDİNİ ACINDIRMAYA ÇALIŞIYOR

Müge Anlı'nın katilin itirafı sonrasında canlı yayında yaptığı konuşmalar ise şöyle, "Dün Allah biliyor ya, gönlümüzü. Kendini çok acındıran insanla karşı karşıyayız. Ama tüm işaretlerde onu gösteriyordu. Manisa emniyeti orada çok çalışma yaptı. Köpek pembe bir battaniye ile ilgilendi. Bu da, kriminale gönderiliyor. Birkaç damla kan izi ve saç teli bulunuyor. Tabi hurdacı olduğunu bildiği için bir şey kanıtlayamıyor. Bunu kimseyi söylemedim.Stüdyoya geldiğimde arkadaşlar 'Himmet ağlıyor' dedi. 'Ya benim yorganımın üzerinde kan izi ve saç çıkarsa' diye. Bunu duyunca ben çok sinirlendim ve şüphelerim daha da arttı. Tek korkusu cezaevi. Hastayım duramam diyordu. Tabi bu kendi iddiası. Rami bey, anlattı ona. Ama uyanık DNA filan biliyor. Normal görünümün ardında başka bir Himmet var. Kendini acındıran Himmet yerine, DNA'yı bilen, ne kadar ceza alacağını bilen bir insan var. İki saat sürdü yaptığımız uydudan yer gösterme. Sizde gördünüz tek korkusu cezaevine girmekti. Yaptığının farkında ama korkusu bu. Yer gösterme devam ederken polis buraya geldi, beklediler. Yer gösterme bitince alıp emniyete götürdüler."

İlginizi Çekebilir