IŞİD, Valilik binasını havaya uçurdu

Kürdistan Demokrat Partisi (KDP) Musul Basın Sorumlusu Said Memuzini, IŞİD'in bugün Musul'da Feyseliye Mahallesi'ndeki yeni valilik binası ile Dıwase Caddesi'ndeki eski valilik binasının bir kısmını patlattığını söyledi.

Barzani'nin medya kuruluşu Rudaw, IŞİD'in bugün Musul'daki yeni valilik binasını havaya uçurduğunu bildirdi.

 

Memuzini, "IŞİD üyeleri, kente girmesi durumunda peşmergelerle Irak askerlerine saldırı düzenlemek için caddelere bombalı tuzaklar yerleştiriyor" dedi.

 

 

Öte yandan Geyara ve Hemdaniye bölgelerinde öldürülen Musul'un "Güney Valisi" olarak bilinen Ahmed Hattab ile örgütün üst düzey askeri sorumlularından Davud Fahd'ın cesetlerinin Musul'a ulaştırıldığı öğrenildi.

 

3 gün önce başlayan operasyonla birlikte Musul'da halkın çoğunluğu evlerinden çıkmıyor. Memuzini, "Çarşı boş, dükkanlar kapalı. IŞİD'liler, esnafı dükkanlarını açması, aksi takdirde dükkanlarına el konulacağı konusunda uyardı" diye belirtti.

Operasyonun başlamasından önce IŞİD'lilerin ailelerini Suriye'nin Rakka kentine gönderdiğini belirten Memuzini, yabancı uyruklu IŞİD'lilerin önemli bir kısmının gizlice kaçtığını ifade etti.

Etiketler ; KDP , Musul , IŞİD ,
İlginizi Çekebilir