Gültan Kışanak, Ayla Ata, Fırat Anlı tutuklandı

Diyarbakır'da yürütülen terör soruşturması kapsamında gözaltına alınan Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Gültan Kışanak ve DBP'li Meclis Üyesi Fırat Anlı, tutuklandı. Protesto eylemine katılan Eski BDP Milletvekili Ayla Akat Ata'da cezaevinde.

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı'nca terör örgütü PKK'ya yönelik yürütülen soruşturma kapsamında emniyetteki ifadeleri tamamlanan Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Gültan Kışanak ile meclis üyesi Fırat Anlı, adliyeye getirildi. Savcılık tutuklanma talebiyle nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği'ne sevk etti. Terör soruşturması kapsamında mahkeme, ilk ifadesinin ardından Fırat Anlı'yı tutuklarken, ikinci tutuklama kararını Gülten Kışanak için verdi.
Belediye başkanı Kışanak, hakkında terör örgütü PKK'ya yönelik soruşturma kapsamında gözaltı kararı verilmiş, 25 Ekim günü Diyarbakır Havalimanı'nda, DBP Meclis Üyesi Fırat Anlı ise evinde polis tarafından gözaltına alınmıştı.

AYLA AKAT ATA'DA TUTUKLANDI

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma belli bir kesim tarafından protesto edilmek istendi. Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Gültan Kışanak ile DBP'li Belediye Meclis Üyesi Anlı'nın gözaltına alınmasını belediye önünde protesto edenler arasında olan ve polis tarafından gözaltına alınan Eski BDP Batman Milletvekili Ayla Akat Ata, sevk edildiği nöbetçi mahkemece tutuklandı.
İlginizi Çekebilir