Geçmişe Dönük 5 Yıllık Af Mı Çıkıyor?

Genel af çıkacak mı? sorusunun cevabı işte haberimizde

Özellikle son zamanlarda iyice dillendirilmeye başlayan af konusunda hükümetten bir açıklama geldi. AK Parti Sözcüsü Yasin Aktay, geçmişe dönük af çıkacağı yönündeki iddialara cevap verdi. Böylece genel af ile ilgili sorular şimdilik yanıt bulmuş oldu.

AK Parti Sözcüsü Yasin Aktay, geçmişe dönük af çıkacağı yönündeki iddialar ile ilgili açıklama yaptı.

Aktay, Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısı sonrası basın açıklaması yaparak gazetecilerin sorularını yanıtladı.


AK PARTİLİ AKTAY'DAN AF TARTIŞMALARI SORUSUNA YANIT


Geçmişe dönük 5 yıllık af çıkacağı yönünde çalışmalar yapıldığı iddialarının sorulması üzerine Aktay, "Detaylarını çok fazla bilemeyeceğim şu anda. Adalet Bakanlığı’nın bünyesinde cezaevlerinin durumu, suç ve ceza dengesindeki adaleti bozmayacağı bir takım çalışmaların yapıldığını biliyoruz. Bu çalışmalar kısa süre içerisinde bitirilecek ve kamuoyu ile paylaşılacaktır" dedi.


AF TARTIŞMALARI SORUSUNA YANIT


Geçmişe dönük 5 yıllık af çıkacağı yönünde çalışmalar yapıldığı iddialarının sorulması üzerine Aktay, "Detaylarını çok fazla bilemeyeceğim şu anda. Adalet Bakanlığı’nın bünyesinde cezaevlerinin durumu, suç ve ceza dengesindeki adaleti bozmayacağı bir takım çalışmaların yapıldığını biliyoruz. Bu çalışmalar kısa süre içerisinde bitirilecek ve kamuoyu ile paylaşılacaktır" diye konuştu.


ÇALIŞMALAR YAPILDIĞINI BİLİYORUZ


Aktay, çalışmaların arasında geçmişe dönük 5 yıllık af çıkacağı konusunun bulunup bulunmadığı sorusu üzerine Aktay, "Adalet Bakanlığı bünyesinde cezaevlerinin durumu, doluluk oranı ve tabi ki ceza ve adalet dengesi, suç ve ceza arasındaki
dengeyi, adaleti bozmayacak şekilde birtakım çalışmaların yapılıyor olduğunu biliyoruz. Ama bu çalışmalar kısa bir süre içerisinde tamamına erdirilecek ve kamuoyuyla zaten paylaşılacaktır"
cevabını verdi.


GENEL AF
NEDİR?


Genel af: toplumun yararının gerektirmesi durumunda, belli suçları kapsayan ve kovuşturmaların durdurulması, verilmiş cezaların kaldırılması ya da azaltılması vb. biçimindeki devlet işlemlerinin tümüne denilmektedir.

 

Etiketler ; AK Parti ,Yasin Aktay ,MYK
İlginizi Çekebilir