FETÖ'nün Şirketleri İçin Karar!
Gündem 24 Ağustos 2016 Çarşamba 10

FETÖ'nün Şirketleri İçin Karar!

Yeni kanun hükmünde kararname (KHK) FETÖ ile ilişkisi belirlenen işadamlarının şirketlerine el konulacak

Söz konusu şirketler KHK’da liste halinde yayımlanacak. Liste çalışmalarının bir süredir devam ettiği ve bu kapsamda savcılıklardan görüş istendiği öğrenildi. Savcılıklardan gelecek görüşlere göre listelere son şeklinin verileceği kaydedildi.Habertürk'ten Fevzi Çakır'ın haberine göre bu şirketler arasında Kozaİpek ve Kaynak Holding gibi dev şirketlerin de bulunduğu öğrenildi. KHK’nın kısa süre içinde yayımlanması bekleniyor.
HALKA AÇIK ŞİRKETLERİN DURUMU
KHK ile halka açık şirketlerin hisselerinin tamamına el konulmasının doğuracağı sorunların önüne geçilmesi amaçlanıyor. Küçük hissedarların zarar görmemesi için yalnızca FETÖ ile bağlantılı patronların sahip olduğu hisselere el konulacak.

ÖZELLEŞTİRME KARARI

Şirket yönetimleri devlete geçecek. Bu şirketler devletin ilgili kuruluşlarınca yönetilecek, uygun görülenler özelleştirme yoluyla satılabilecek. FETÖ ile bağlantılı Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu (TUSKON) üyesi şirketlere karşı başlatılan soruşturmada 187 işadamı hakkında gözaltı ve mal varlıklarına tedbir kararı verildi. 60 işadamı gözaltına alındı.

Etiketler ; FETÖ , Kozaİpek , Kaynak Holding , KHK ,
İlginizi Çekebilir