FETÖ'den militanlara yeni talimat!
Gündem 24 Ekim 2016 Pazartesi 10

FETÖ'den militanlara yeni talimat!

FETÖ, ABD’de 128 okulun daha açılması için militanlarına dilekçe gönderin talimatı verdi.

FETÖ,128 okulun daha açılması için militanlarına dilekçe gönderin talimatı verdi.

15 Temmuz’da darbe girişimine kalkışan FET֒cü hainlerin yeni bir oyunu daha deşifre oldu. Başarısız darbe girişimiyle maskesi düşen örgütABD'de tutunmak için dünyanın dört bir yanındaki üyelerini harekete geçirdi. FET֒nün ilk hedefi ise kendisini Türkiye’ye iade etmemesi için ABD oldu.

 

İstihbarat kaynakları FETÖ elebaşı Gülen’in ‘ABD’de yeni bir eğitim hamlesi başlasın’ talimatı verdiğini belirtiyor. Bu çağrının üzerine dünyanın dört bir yanında aralarında yabancıların da bulunduğu FET֒cüler ABD’de 128 yeni okulun açmak için dilekçe verdi.

ÖKSÜZ’ÜN DİLEKÇESİ DE VAR

Dilekçelerde dikkat çeken isimlerden birisi de darbenin sivil ayağının bir numarası olduğu belirtilen TSK İmamı Adil Öksüz. Öksüz 15 Temmuz'dan kısa süre önce ABD'de okul açmak için dilekçe vermiş.

YABANCI YATIRIMCILAR İÇİN SİSTEM BÖYLE İŞLİYOR

ABD'de 2001 yılında kabul edilen 'Geride Hiçbir Çocuk Kalmamalı' başlıklı eğitimde teşvik yasası (NCLB) dahilinde ülke genelinde yabancılar sözleşmeli okul (Charter Schools) açabilme yetkisine sahipler. 1990 yılı Göçmenlik Yasası kapsamında EB-5 vizesi alabilen bu yatırımcılar 'Yabancı / Göçmen Yatırımcılar' statüsüyle sözleşmeli okul açmak için gerekli parayı ülkeye getirebiliyor ve bu yönde talep dilekçesi verebiliyorlar. 2015 yılı itibariyle ABD'de 6 bin 700 sözleşmeli okulda 2.9 milyon öğrencinin eğitim gördüğü biliniyor.

Etiketler ; FETÖ , ABD , Adil Öksüz ,
İlginizi Çekebilir