FETO'cüden FETO'cüye Takip
Gündem 3 Eylül 2016 Cumartesi 10

FETO'cüden FETO'cüye Takip

FETÖ lideri Fetullah Gülen'in örgütten ayrılmamaları için üyelerine haber takibi ve interneti yasaklamasının yankıları sürerken, Paralelcilerin kendi adamlarını bile böceklerle yakın takibe aldığı ortaya çıktı

Fetullah Gülen'in kaygısıyla FETÖ militanlarına verdiği medyayı takip etmemeleri tartışılırken, FETÖ'nün kendi mensuplarını bile evlerine dinleme cihazı yerleştirerek yakın takibe aldığı belirtildi. Ankara'daki FETÖ soruşturmasını yürüten savcılarla cemaat içinde olan ancak bağlılığından şüphe edilen ve aleyhte konuşan kişilerin ikametlerine gizlice girerek incelemelerde bulunduklarını anlattı. FETÖ mensubunun kaldığı evin kapı kilitlerini söküp kopyasını çıkardıklarını aktaran gizli tanık, "Bu adreslere daha sonra girilip dinleme cihazı yerleştiriliyordu. Batıkent Harb-İş sitesinde oturan serbest meslek sahibi bir kişinin evine gidip kapı anahtarını kopyaladık. Dinleme sayesinde bu kişilerin hizmete karşı olup olmadığı anlaşılıyordu" dedi.

ŞAHİNİ DE DİNLEMİŞLER
Bir dönem içinde yer aldığı hain örgütün kirli çamaşırlarını ortaya döken gizli tanık Fırtına, 17-25 Aralık operasyonundan sonra yaptığı çıkışlar nedeniyle FETÖ'ye yakın gözüken İdris Naim Şahin'i de İçişleri Bakanlığı koltuğunda oturduğu dönemde dinlediklerini aktardı. Fırtına, dinleme ses dosyalarını getiren komiserin İçişleri Bakanlığı'nda çalıştığını kaydetti.
Etiketler ; FETÖ , Ankara , Fethullah Gülen , Fırtına ,
İlginizi Çekebilir