Alexa Certify Javascript

FETÖ'cü Ablaların Darbe Duası..
GÜNDEM 15 Ağustos 2016 Pazartesi 10

FETÖ'cü Ablaların Darbe Duası..
grck.bz/sdr3ZWIS

FETÖ'nün 15 Temmuz gecesi hain darbe girişimi sırasında ablaların 'darbe duası' okuduğu öğrenildi

15 Temmuz gecesi Türkiye tarihinin en karanlık gününü yaşadı. Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeleri, devleti devirmek için körpüleri, yolları kapatmış, darbeye direnen 250'den fazla kişiyi şehit etmişti.

Her olayda olduğu gibi (Bank Asya'nın kapatılması, kayyum atamaları, 17-25 Aralık) bu hain girişimde de FETÖ'nün içindeki ablaların duaları eksik olmadı.

Hürriyet yazarı Abdülkadir Selvi, terör örgütünün içindeki ablaların, kendilerine verilen talimat doğrultusunda darbenin başarılı olması gayesiyle Hizb-ül Hasin, "Nusret ve Galebe" duasını okuduğunu söyledi.


İŞTE SELVİ'NİN YAZISINDAKİ O BÖLÜM


FETÖ'cü abiler firarda ama ablalar yeni darbe için dua halkası oluşturmuş. Şaka sanmayın. Zaten FETÖ'nün şakasının olmadığını 15 Temmuz'da gördük. O gece darbecilerin üzerinden Hizb-ül Hasin duası çıkmıştı.


DUADA 'GİZLENDİK, KAZANDIK' DETAYI!


''Bismillahirrahmanirrahim, sağıma bismillah, soluma bismillah, arkama bismillah, önüme bismillah, üstüme bismillah, Allah'ın adıyla korunduk, onun muhkem korumasına dehalet ettik, aşılmaz kalesine gizlendik, güzel isimleri ile donandık, Celil isminin nurlarının sırrına büründük; Kavi ve Kahir isimlerinin imdadı kuvveti ile üstün geldik, cin ins vesair mahlukattan düşmanlarımıza galip geldik, onlardan gizlendik, onalra üstün geldik ve muzaffer olduk"

Darbe gecesi Cemaat'e gönderilen mesajda ise "Nusret ve Galebe" duasının okunması istenmişti.


ABLALAR DARBE DUASINI OKUMAYI BIRAKMADI

15 Temmuz darbesi başarısız oldu ama FETÖ darbe hedefinden vazgeçmiş değil . Yeni darbe için Pensilvanya'dan yeni dualar gelmiş. Ablalar bu hafta başından itibaren darbe duasını okumaya başlamış. Şehir savaşlarının yaşandığı, şehit cenazelerinin geldiği sıralarda dindar kesim de dua halkaları oluşturmuştu. Kuran tilavet ediliyor, hatimler indiriliyor, Fetih Suresi ve Yasin-i Şerif'ler okunuyordu. Paraleller, o zaman hiçbir dua zincirinde yer almamış, bu durum dindar çevrelerce yadırganmıştı. Meğerse onlar o sırada Pensilvanya'dan gelen darbe dualarını okumakla meşgullermiş.

İlginizi Çekebilir