Alexa Certify Javascript
FETÖ lideri Avrupa'ya yardım çağrısında bulundu
grck.bz/l0YTbVBN

FETÖ lideri Gülen, İtalya'nın La Stampa gazetesinde yer alan söyleşisinde, 100 binin üzerinde insanın birçok farklı alanda görevden uzaklaştırılmasına yol açan operasyonlardan dolayı Avrupa'nın Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı yeterince eleştirmediğini söyledi

Fethullah Gülen, "Mülteciler, onbinlerce sivilin tutuklanması, Erdoğan'ın kendini ulusal kahraman ilan etmesi… Avrupalı liderleri, hükümetin otoriterleşmeye doğru gidişini durdurması için verimli bir adım atmaya teşvik etmeli" dedi.

Gülen bu adımın ne tür olabileceği konusunda detaya girmedi.

Gülen, "Demokrasiyi güçlendirmek, Türkiye'de hukukun üstünlüğü ve insan haklarına saygı duyulması uzun vadede mülteci krizini idare edebilmek ve IŞİD ile mücadele edebilmek için kesinlikle gerekli şeyler. Eğer bu yapılmazsa Avrupa kendisini çok daha büyük bir sorunun, bir felaketin içinde bulma ihtimaliyle karşı karşıya kalır" şeklinde konuştu.

FETÖ lideri Gülen, Avrupalı liderlerin, demokrasiyi güçlendireceği ve insan haklarına saygıyı artıracağı için Türkiye'nin Avrupa Birliği üyeliğini desteklemeleri gerektiğini söyledi.

Etiketler ; FETÖ ,İtalya ,La Stampa
İlginizi Çekebilir