Eylem hazırlığındaki PKK'lılara darbe!

İzmir Emniyet Müdürlüğü İstihbarat ve Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri PKK/KCK'nın gençlik yapılanması YDGH'ye yönelik operasyon düzenledi.12 kişi gözaltına alındı.

Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri PKK/KCK'nın gençlik yapılanması YDGH'ye yönelik operasyon düzenledi. Operasyonda 12 kişi gözaltına alındı.


Diyarbakır Belediye Başkanı Gülten Kışanak'ın gözaltına alınmasının ardından PKK/KCK'nın sözde gençlik yapılanması YDGH'ın el yapımı bombalarla eylem yapacağının ihbarını alan İzmir Emniyet Müdürlüğü istihbarat ve Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri sabah saatlerinde İzmir'de geniş çaplı operasyon düzenledi.

Cumhuriyet Başsavcısı Okan Bato'nun koordinesinde başlatılan operasyonda, aralarında yaşı küçük olan çocuklarında bulunduğu 12 kişi gözaltına alındı. Şüphelilerin evlerinde yapılan aramalarda el yapımı bomba yapımında kullanılan ve maytap diye tabir edilen çok sayıda patlayıcı maddeye el konulurken, çok sayıda örgütsel döküman ele geçirildi.

Emniyet güçleri, 29 Ekim Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluş yıl dönümünde herhangi bir sorun yaşanmaması için çalışmalarını sürdüreceğini bildirdi.

Etiketler ; PKK/KCK , YDGH ,
İlginizi Çekebilir