Erdoğan'dan 3. darbe iddiasına sert tepki

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Konya'daki toplu açılış töreninde gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu.Erdoğan'ın '3. darbe geliyor' iddiasında bulunan Bush'un eski danışmanı Michael Rubin'e de çok sert tepki gösterdi

Konya'daki toplu açılış töreninde halka hitap eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, '3. darbe geliyor' iddiasında bulunan ABD eski BaşkanıBush'un eski danışmanı Rubin'e yönelik çok sert tepki gösterdi..

 

Erdoğan, "Şimdi konuşuyorlar, neymiş, efendim birinci darbe 17-25 atlatılmış, 15 Temmuz, atlatılmış.. Şimdi de 3. darbe gelecekmiş... Bir tane ukala, kendini bilmez köşesinden bir şeyler yazıyor. Ne diyor şair, yürüyeceksin millet yürüyecek arkandan. 15 Temmuz bunun en güzel ifadesi oldu. Birileri farklı şeyler söylediler. Ne dediler,Almanya'ya, İtalya'ya iltica etti... Bilmiyorlar ki biz bu yolda terbiyemizi alırken eğer lider taşın arkasına saklanırsa millet dağın arkasına saklanır. Meydanlara dediğimizde, ölümüne dediğimizde benim aziz milletim 81 vilayette meydanlara yürüdü'' şeklinde konuştu.

İlginizi Çekebilir