DHKP-C'nin Silahı FETÖ'den çıktı!
Gündem 8 Eylül 2016 Perşembe 10

DHKP-C'nin Silahı FETÖ'den çıktı!

Savcı Kiraz’ı şehit eden DHKP-C ile FETÖ bağlantısı 15 Temmuz'da tespit edildi.

15 Temmuz’da darbe kalkışmasında bulunanFET֒nün her geçen gün yeni kirli bağlantısı ortaya çıkıyor. PKK ile nasıl işbirliği içinde olduğu belgeleriyle tespit edilen FET֒nün elinde masumların kanı olan başka bir terör örgütleriyle de ilişkili olduğu deşifre oldu. Hain kalkışmanın yaşandığı gece bir darbecinin silahının izini süren polis, bu silahı daha önce DHKP-C militanının kullandığını tespit etti.

İLETİŞİMİ KOORDİNE ETTİ

Ele geçirilen Canik 55 marka tabanca ile ilgili soruşturmayı derinleştiren TEM Ekipleri 22 Ağustos’a kadar yaptıkları istihbarat sonucunda bu kişinin kaldığı eve baskın düzenledi. Operasyonda M. Ö. adlı DHKP-C militanı gözaltına alındı. FETÖ'nün iletişim ağı Bylock'u kullandığı tespit edilen M.Ö.’nün, FETÖ ile Çağlayan Adliyesi'nde Savcı Selim Kiraz’ı şehit eden DHKP-C arasında iletişimi de koordine ettiği ileri sürüldü.

AYNI AĞDA HABERLEŞME
M. Ö. ile ilgili soruşturmada FETÖ üyelerinin birbirleriyle iletişim kurmak örgüt içindeki talimatları daha alt kademedekilere iletmek ve paylaşmak üzere kullandıkları Bylock tespit edildi.

Etiketler ; DHKP-C , FETÖ ,
İlginizi Çekebilir