Cumhurbaşkanı'ndan İslam Dünyasına Çağrı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan İslam dünyasına çağrıda bulunarak birlik ve beraberlik vurgusu yaptı

'Şunu unutmayalım, 'şüphesiz bir damla petrol, bir damla kandan daha değerlidir' diyen sömürgecilerin neden olduğu tahribatı görmezden gelemeyiz' diyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İslam dünyasına çağrıda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan,'Kardeşlerim, hepimiz çok çok iyi biliyoruz ki; eğer istersek, arzu edersek, Hz. Muhammed'in bize gösterdiği istikamette bir elin parmakları gibi birbirimize kenetlenir ve kardeş olmanın gereğini yerine getirirsek, bölgemizdeki tüm sorunları kolayca aşabiliriz.' dedi.

BUNUN İÇİN GEREKLİ GÜCE SAHİBİZ

Sorunların üstesinden gelmek için sıkı sıkıya kenetlenmek gerektiğini vurgulayan Erdoğan; 'Bunun için yeterli akla, birikime, tecrübeye sahibiz' diye konuştu.

GÖNÜL DİLİYLE KONUŞUYORUZ

Aracılara ihtiyaç bulunmadığını dile getiren Cumhurbaşkanı; 'Buhara'da, Semerkant'ta, Bağdat, Kahire, Gırnata, Kurtuba ve İstanbul'da Nice şehirlerimizde tarihte kurduğumuz parlak medeniyetleri, barış atmosferini eğer istersek, eğer bir ve beraber olursak yeniden inşa ederiz. Bizim birbirimizle konuşmak için aracılara ya da tercümanlara ihtiyacımız yok.Biz gönül diliyle zaten konuşuyoruz.Biz aynı kıbleye doğru dönen insanlar olarak gönül diliyle, kalp diliyle konuşabilir; aramızdaki meselelere, bölgemizdeki meselelere hatta yeryüzünde insanlığı igilendiren her soruna karşı ortak, etkili bir mücadele verebiliriz.'diye belirtti.

HER MEZHEP KENDİ TARAFTARININ ARKASINDA DURUYOR

Mezheplerin kendi taraftarları arkasında durduğuna dikkat çeken Erdoğan; 'Müslümanlar sustuğunda, islam dünyasının yöneticileri elleri kolları bağlı oturduğunda her mezhep kendi taraftarının arkasında durup diğerine yapılan zulme tepkisiz kaldığında işte o zaman devreye başkaları giriyor.  İşte o zaman devreye fitneciler, teröristler, Modern Lawrence'lar giriyor. ' dedi.

HER GÜN ONLARCA MÜSLÜMAN ÖLÜYOR

Cumhurbaşkanı Erdoğan son olarak; 'Suriye'de her gün bizim öz kardeşlerimiz öldürülüyor.Ama Bunlarla ilgili kararları biz değil, başkaları alıyor, başkaları veriyor.İslam coğrafyasında her gün onlarca masum insanın katledilmesine seyirci kalınırken, buna hiç ses çıkarılmazken hatta bu katliamlar desteklenirken hiçbir ülkede, hiçbir şehirde güvenlikten söz edilemez.' diyerek islam dünyasına birlik ve beraberlik çağrısında bulundu.

HANDE AYDIN
İlginizi Çekebilir