'Biz de Kürt'üz, Kürt Kürt'ü Öldürür mü?'

Van'ın Özalp ilçesinde teröristlerin saldırısı sonucu kucağında 1 yaşındaki oğluyla yaralanan ve tedavi gördüğü hastanede kurtarılamayan Antika Çakıcı'nın ailesi, terör örgütü PKK'ya tepki gösterdi

İlçenin Aşağı Mollahasan Mahallesi'nde dün terör örgütü PKK mensuplarınca yola yerleştirilen el yapımı patlayıcının zırhlı askeri araç ve içerisinde vatandaşların bulunduğu minibüsün geçişi esnasında infilak ettirilmesi sonucu kucağında 1 yaşındaki oğlu Efkan ile yaralanan ve kaldırıldığı hastanede yaşamını yitiren 7 çocuk annesi 44 yaşındaki Çakıcı'nın cenazesi, Sarayilçesindeki mezarlıkta gözyaşları arasında toprağa verildi.

"BİZ DE KÜRDÜZ, KÜRT KÜRDÜ ÖLDÜRÜR MÜ?"

Cenaze defin işleminin ardından taziyeleri kabul eden eşi Recep Çakıcı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, dün gerçekleşen terör saldırısında eşiyle birlikte minibüste bulunduğunu söyledi.

Terör örgütüne adeta ateş püsküren Çakıcı, "Allah vatanımızı milletimizi korusun. Bunlar benim ocağımı söndürdüler, Allah da onların ocağını söndürsün. Bunlar beni, çocuklarımı öksüz bıraktılar. Allah da onların çocuklarını öksüz bıraksın. Biz de Kürt'üz, Kürt Kürt'ü öldürür mü? Müslüman Müslümanı öldürür mü? Bu hiç bir dine sığacak bir şey değil dün sağlam olan eşimi şimdi toprağa verdik. Allah lanet etsin." diye konuştu.

Etiketler ; PKK , Van , Özalp , Antika Çakıcı ,
İlginizi Çekebilir